Yaralamadan Firara Ne Arasan Var!..

Haklarında hırsızlık, yaralama, resmi belgede sahtecilik, firar gibi pek çok suçtan yakalama kararı bulunan 2 şahıs, Bodrum’da sahte kimliklerle yakalandı.

Yaralamadan Firara Ne Arasan Var!..
Şüphelilerin yakınları ise Adliye girişinde basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı

Haklarında hırsızlık, yaralama, resmi belgede sahtecilik, firar gibi pek çok suçtan yakalama kararı bulunan 2 şahıs, Bodrum’da sahte kimliklerle yakalandı. Şüphelilerin yakınları ise Adliye girişinde basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı, el kol hareketi yaptı. 

Önceki akşam plaka tanıma sisteminden şüpheli bir aracı tespit eden polis ekipleri, aracı Bodrum’dan çıkarken Torba Uygulama Noktası’na durdurdu. Yapılan kontrollerde araç içerisindeki şahıslar, Oktay Çamlıbel ve Uğur Uyar isminde düzenlenmiş kimlikler ibraz etti. Durumdan şüphelenen polis ekipleri, şahısları Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne intikal ettirdi. 

Burada şüphelilerin parmak izleri alınıp Oktay Çamlıbel ismine düzenlenen kimlik ibraz eden şahsın T.Y.Ş., Uğur Uyar adına düzenlenmiş kimlik ibraz eden şahsın ise B.B. olduğu tespit edildi. 

T.Y.Ş.’nin İzmir, Yalova, Balıkesir, Ordu, Rize, Giresun, Aydın, Bilecik, İstanbul ve Bursa illerinden 22 adet hırsızlık, 2 basit yaralama, 1 resmi belgede sahtecilik, 2 adet firar olmak üzere toplam 27 suçtan yakalama kaydı olduğu tespit edildi. 

B.B.’nin de Ankara, İstanbul ve Afyon illerinden 3 adet hırsızlık ve 1 firar olmak üzere toplam 4 yakalama kararı olduğu belirlendi. 

Şüpheliler, bugün öğle saatlerinde Bodrum Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerin yakınları ise adliyeye girişleri esnasında basın mensuplarına fiziki müdahalede bulunarak görüntü alınmasını engellemeye çalıştı. El kol hareketleri de yapan şahıslara polis müdahale etti. 

Adliye giren şüphelinin ise “Neyin haberini yapacaksın çok merak ediyorum. Suç ne yazacaksın. Açıktan firar mı yazacaksın? Utanmaz” demesi ise dikkatlerden kaçmadı. 

Hakim karşısına çıkartılan 2 zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.