SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 18:37:39' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 18:37:39' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=445checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=18 and campaign_id=445update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661161

Yaralı Flamingo Otel Bahçesine Düştü

Bodrum’da yaralı ve bitkin haldeki bir flamingo, bir otelin bahçesine düştü. Otel yetkilileri tarafından bakılmaya başlanan flamingo, iyileşmesinin ardından doğal ortamına bırakılacak.

Yaralı Flamingo Otel Bahçesine Düştü

Gümbet Mahallesi’nde faaliyet gösteren “Cotton” otelin bahçesindeki havuz başına dün akşam saatlerine bir flamingo düştü. Havuzun kenarında kocaman kuşu gören otel yetkilileri kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Hayvanın yanına giden otel yetkilisi Ahmet Can Yıldırım, hayvanın uçamadığını fark etti. Yıldırım, durumu hemen Kuşadası’ndaki Milli Park’a bildirdi. Milli Park yetkililerinin verdiği bilgiler doğrultusunda flamingonun bakımını üstlenen Yıldırım, ayağındaki yaraya da pansuman yapıp sardı. 

Otelde klimalı bir odada bakıma alınan flamingo zaman zaman otel bahçesinde vakit geçiriyor, zaman zaman da otelin havuzuna giriyor. Hayvan, otelde kalan misafirlerin de ilgisini çekiyor. “Cotton” ismi verilen hayvan iyileşmesinin ardından Bodrum–Milas karayolu üzerinde bulunan, flamingo ve birçok kuşun yaşam alanı olan Tuzla Sulak Alanı’na bırakılacak.

 

Otel Yetkilisi Ahmet Can Yıldırım, Kent Haber'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Dün akşam saatlerinde otelimizin bahçesine bu arkadaşımız sığındı. Sanırım soğuk havanın da etkisiyle uçmaktan yorulmuş. Biz de yakalayıp ayağında yara vardı. Onların pansumanını yaptık. Üşüdüğü için klimalı bir odaya alıp ısınmasını sağladık. İnternetten beslenme yöntemini araştırıp bir şeyler yedirmeye çalışıyoruz. Dünden beri biraz kendine geldi. İnşallah iyileştiği zaman Bodrum yakınlarındaki flamingoların yaşadığı Boğaziçi mevkiine, doğal ortamına bırakacağız. Veterinerlerin bu tarz egzotik hayvanlarla ilgilenmesi yasakmış. Biz de en yakın Milli Park olan Kuşadası Milli Parkı’na haber verdik. Onlar da biraz sıcak tutup daha sonra doğal ortamına salmamızı tavsiye ettiler. Tavuk püresini çok fazla sulandırarak yani çorbadan biraz daha akışkan kıvama getirerek önüne tepsi ile bırakıyoruz, içinden küçük tavuk tanelerini seçerek besleniyor."


Muhabir: Hamdi Yörür