Yardım Tırının Öncesi Sonrası!

Türkiye'nin önceki gün yaşadığı büyük deprem felaketinin hemen ardından, Bodrum Belediyesi öncülüğünde ilçede başlatılan yardım kampanyası, bir kez daha tartışmalı görüntülerle gündeme geldi. Muğla Valiliği yetkililerinin, Bodrum Belediyesi'nin depremzedelere gönderdiği TIR'ın önüne "Muğla Valiliği" yazılı afiş asması ülke genelinde tepkilere neden oldu.

Yardım Tırının Öncesi Sonrası!

Bodrum Belediyesi öncülüğünde oda, dernek, kurum ve kuruluşlar tarafından oluşturulan Afet Yardım Toplama Merkezi'nde toplanan yardımların bölgeye gönderileceği sırada Muğla Valiliği’nden gelen bir talimatla kolilerdeki Bodrum Belediyesi yazıları ve logoları ile kamyon ve TIR'ların önündeki Bodrum Belediyesi yazılı logo ve bayrakların kaldırılmasının istendiği ve araçların yola çıkarılmadığı belirtildi.

Muğla Valiliği personeli Bodrum Belediyesi’nin yola çıkan yardım TIR’larının önünü kesti. Görevliler aracın önünde yazan “Bodrum Belediyesi Deprem ve Yardım Aracı” yazılı pankartın önüne “Muğla Valiliği” yazılı afişi astı. O anlar çevrede bulunanlar tarafından video kaydına alınırken, yardım çalışmalarını yöneten Bodrum Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri olaya tepki gösterdi.

Sosyal medyada hızla yayılan video tepkilere neden olurken, Muğla Valiliği etiketi Twitter'da ülke gündemine girdi.