YARIM SAATLİK SAĞANAK YAĞIŞ YETİYOR!..

Meteroloji’nin hafta sonu için uyarı yaptığı sağanak yağış Bodrum’u öğleden sonra...

YARIM SAATLİK SAĞANAK YAĞIŞ YETİYOR!..
Meteroloji’nin hafta sonu için uyarı yaptığı sağanak yağış Bodrum’u öğleden sonra vurdu. Yarım saat sağanak şeklinde yağan yağmur sokakları göle çevirdi, caddeler sular altında kaldı. Pazar günü Bodrum'u vurması beklenen ancak son gün yön değiştiren kasırganın Bodrum'a uğramaması ise bugün görülen manzaralardan sonra büyük şans olarak değerlendirildi.

Bodrum’da, sabah saatlerinde aralıklarla yağan yağmur bir anda şiddetini arttırarak sağanak şeklinde yağmaya başladı. Bir anda bastıran yağmur nedeniyle sokak ve caddeler sular altında kaldı. Yaklaşık yarım saat boyunca sağanak şeklinde yağan yağmur birçok bölgede su baskınlarına neden oldu. Bitez köyiçi dereden taşan sular nedeniyle sokaklar göle döndü. Araçlar su baskınlarının neden olduğu caddelerden zorlukla geçti. Bitez’deki su baskınları nedeniyle vatandaşlar isyan etti. Bodrum- Konacık karayolu Atatürk Bulvarı'nda oluşan büyük çaplı su birikintisi yüzünden ilerleyemeyen araçlar, trafiği aksattı.Kent merkezinde tıkanan rögarlar vatandaşlarca açılmaya çalışıldı. Evleri su basma tehlikesiyle karşı karşıya kalanlar, kendi imkanlarınca tedbir almaya çalıştı. Hızla akan yağmur suları, Gümbet ve Kumbahçe sahilinde denizin rengini çamura çevirdi.

Yağmurun etkisini artırması ile birlikte Bodrum Belediyesi anonslarla vatandaşların dikkatli olması için uyarı geçti. Meteoroloji'den edinilen bilgiye göre yağışlı havanın akşam saatlerinde etkisini yitireceği bildirildi.