Yarış Ölümle Sonuçlandı!..

Bodrum’da yaşanan motosiklet kazasında 20 yaşındaki bir genç yaşamını kaybetti, 2 genç yaralandı. 

Yarış Ölümle Sonuçlandı!..

Bodrum’da yaşanan motosiklet kazasında 20 yaşındaki bir genç yaşamını kaybetti, 2 genç yaralandı. 

Kaza sabah saatlerinde Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yaşandı. Sabahın erken saatlerinde Gümbet Kavşağı istikametine seyreden ve yarış yaptıkları öne sürülen 3 motosikletliden biri, Jandarma Kavşağı’nı geçtikten sonra motosikletin gidon hakimiyetini kaybetti. 

Önce diğer motosikletlere çarpan Ali Sercan Ortaç’ın kullandığı aşırı süratli motosiklet, daha sonra yoldan çıkıp yol kenarındaki demir direğe ve duvara çaptı. Çarpmanın ardından 20 yaşındaki Ali Sercan Ortaç, olay yerinde yaşamını yitirdi. Kazada diğer motosikletlerdeki Mehmet Resul Yonka ve Hakan Akbaş ise yaralandı.

Diğer motosikletlerdeki arkadaşları ise yaralandı. Kazanın ihbar edilmesiyle bölgeye gelen 112 Acil Sağlık ambulanslarına alınan yaralılar hastanelere kaldırıldı. 

Yaşamını yitiren Ali Sercan Ortaç’ın cenazesi ise polis ve savcının incelemesinin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Ali Sercan Ortaç’ın kullandığı motosikletin kaza sonrası durumu ise çarpmanın şiddetini gözler önüne serdi.  

Konacık Mahallesi’nde yaşadığı öğrenilen Ali Sercan Ortaç’ın memleketi Hatay’da toprağa verileceği bildirildi. 

Öte yandan kaza bölgedeki bir işletmenin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde motosiklet sürücüsünün aşırı süratli bir şekilde yoldan çıkıp beton direğe ve duvara çarpması görülüyor.

Öte yandan defalarca gündeme getirmiş olmamıza rağmen Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Konacık Atatürk Bulvarı'nda yapılan hız denemeleri ve yarışlara bir türlü engel olunamıyor. Yeterli denetimin olmadığı saatlerde yola çıkan motosiklet ve otomobil sürücüleri bölgede neredeyse her gece aşırı derecede hız yaparak hem kendi yaşamlarını, hem de trafikte bulunan diğer sürücülerin hayatlarını tehlikeye atıyor.