YARIŞA BODRUMLU SPORCULAR DAMGASINI VURDU

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın ikinci ayak Kemer Yarışına Katılan Bodrumlu sporcular...

YARIŞA BODRUMLU SPORCULAR DAMGASINI VURDU
Türkiye Enduro Şampiyonası’nın ikinci ayak Kemer Yarışına Katılan Bodrumlu sporcular kupalarla döndü.

Türkiye Enduro Şampiyonası’nda şampiyonluğa yarışan Gas Gas Racing Team sporcusu Mustafa Özkeskin (Hacı), Bülent Öztürk ve Harun Erdoğan Kemer’de düzenlenen yarışmaya katıldılar.

Kemer Olimpos dağı eteklerinde hazırlanan parkurda gerçekleşen organizasyona profesyonel kategoride yarışan Mustafa Özkeskin damgasını vurdu. Yarıştan önce motosikleti arızalanan ve son dakikada başka bir motosikletle yarışa giren Özkeskin, en yakın rakibine 3.5 dakika fark atarak birinci oldu. Bodrum’dan organizasyona katılan Bülent Öztürk ve Harun Erdoğan ise Amatör kategoride kendi klasmanlarında ikinci oldular.

Bu yıl Gas Gas ile şampiyonluğu hedefleyen Mustafa Özkeskin, “Geçen yıl 7 yarışın tamamında birinci olmuştum. Bu yılda ikide iki yaptım. Amacım tüm organizasyonlara katılarak Türkiye şampiyonluğunu bir kez daha Bodrum’a kazandırmak. Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre enduro klasmanına gösterilen ilgi oldukça fazla. Bodrum ilk yarışta bir rekora imza attı. Bizlerde Bodrum’u temsil eden sporcular olarak bi ilgiye layık olmaya çalışacağız. 11 Mayıs’ta Adana’da gerçekleşecek olan organizasyon için hazırlıklarımıza başladık. Takımım Gas Gas’a ve bizleri yalnız bırakmayan Bodrumlulara teşekkür ederim” dedi.