Yasak Başladı Ama!..

Bodrum’da 31 Mayıs itibariyle inşaat yasağı başladı ama ilçenin bazı noktalarında inşaat faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor, ana arterlerde beton mikserlerinin çokluğu dikkati çekiyor.

Yasak Başladı Ama!..

Muğla’da inşaat yasakları 31 Mayıs tarihinde başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, son meclis toplantısında “Kaba inşaat, beton dökme, kırma, hafriyat gibi işler yasaklandı ama çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde ince işler yapılabilir. Yasak, ağır işleri kapsıyor. Kırıcı, beton dökme, mikser ya da hafriyat yapma, iş makineleri gibi faaliyetler yasaklanıyor ama sıva, boya, badana, seramik gibi ince işçilik gibi çalışmalar, yapılmaya devam edilebilir. Elektrik, su tesisatı gibi çalışmalar yapılabilir. Sabah saat 09.00 ile akşam saat 18.00 arasında çalışılabilir ve Pazar günleri de çalışamazlar. Bu saatler arasında ince inşaat işleri yapılabilir.” diye konuşmuştu. 

Yasaklar bir hafta önce başlamasına rağmen, ilçenin farklı yerlerinde inşaat faaliyetleri devam ediyor. Son olarak Çırkan mahallesi ve Akçaalan mahallesinden şikayetler geldi. 

Akçaalan mahallesinden Kent Haber’e ulaşan Hasan Yıldız “Sabah saatlerinden itibaren beton dökme işlemi başlıyor. İlgili yerlere şikayette bulunuyoruz. Tam beton dökme işlemi biterken zabıta geliyor. Ertesi gün beton atma işlemi yine devam ediyor. Her gün şikayet ediyoruz ama çözüm yok.” dedi. 

BETON MİKSERLERİ VIZIR VIZIR 

Bodrum’da yollardaki beton mikserleri, ilçedeki inşaat faaliyetinin yoğunluğunu gösteriyor. İlçenin ana arterleri Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Konacık Atatürk Bulvarı’nda beton mikserlerinin çokluğu dikkati çekiyor. 

İlçede yaşamını sürdüren vatandaşlar, yasaklarla ilgili denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini söyledi.