Yasak Etkisini Anında Gösterdi!

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında aralarında Muğla'nın da olduğu 31 şehre giriş-çıkışın yasaklanmasıyla birlikte Bodrum’a şehir dışından gelen araç sayısı büyük ölçüde azaldı.

Yasak Etkisini Anında Gösterdi!

Mart ayının 2 ve 3. haftalarında günlük giren araç sayısının 12 bin olduğu ilçede, Mart ayının son haftasından itibaren günlük araç giriş sayısı 5 bine kadar düşmüştü. Dün gece başlayan yasakla birlikte, Bodrum girişinde bugün yok denilecek kadar az araç olduğu görüldü. 

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin artırılmasının ardından Milas ve Yatağan girişleri il dışından araçlara kapatılınca Bodrum’un ana giriş noktası Kaynar mevkisindeki Torba Uygulama Noktası’ndan yoğun bir araç girişi olmadı. Gece 24:00’de başlayan uygulamayla birlikte, Torba noktasında daha önceki günlerde oluşan kilometrelerce araç kuyruğu yerini sessizliğe bıraktı. Polis ekipleri Bodrum’a gelen araç sürücülerine teker teker neden geldiklerini soruyor. Bazı araçlarda izin belgesi bulunurken, bazıları ise Bodrum’da yaşadığı için geçiş izni verildi.

Belge ile Şanlıurfa’dan Bodrum’a gelen bir vatandaş akrabasının rahatsızlığından dolayı Bodrum’a geldiğini belirterek “Doğru ve yerinde bir karar alınmış, herkesin dikkatli olması lazım. Ben 12 kontrol noktasından geçerek gelebildim. İzin kağıdıyla geldim, zaten hemen geri döneceğiz. Bodrum’da kalmayacağım” dedi.