Yasak Gelince Bodrum'da Kaldılar!

Geçen hafta başından itibaren otogarda yoğunluk oluşturan Bodrum’a çalışmaya gelen vatandaşların dönüşleri, dün gece gelen seyahat yasağı sonrası bazı işçilerin ilçede kalmasına neden oldu. Yetkililer, seyahat belgesi olan ve gitmesinin zorunlu olduğunu kanıtlayabilen vatandaşların memleketlerine gönderdiğini ifade etti.

Yasak Gelince Bodrum'da Kaldılar!

Dün gece yarısı aralarında Muğla'nın da 31 şehre giriş çıkışların yasaklanmasıyla birlikte Bodrum’dan memleketlerine dönmek isteyen çalışanlar, ilçeden çıkış yapamadı. Polis ekipleri ve zabıta ekipleri memleketlerine dönmek isteyen vatandaşlara, zorunlu olmayanlar dışındakilerin ilçeden çıkamayacaklarının bilgisini verdi. Çoğunluğu inşaat işçisi olan yaklaşık 100 kişilik gruba, aralarındaki mesafeyi korumaları uyarısı da yapıldı. İşçiler kalacak yerlerinin olmadığı söyleyerek yetkililerden yardım istedi. 

Van’a gitmek isteyen Mehmet Özcanlı adlı vatandaş, “Gitmek istiyoruz ama göndermediler. Yatacak yer yok. Hepimiz mağduruz, yetkililerden yardım bekliyoruz. Daha önce yer olmadığı için gidemedik, en sona kaldık” dedi.

Oktay Şişkin adlı inşaat işçisi de memleketine gidebilmek için otogarda 2 günden beri beklediğini belirterek “Yetkililere sesleniyorum, lütfen bize bir çare bulun. Herkes evine, ailesine gitmek zorunda. Hepimiz burada mağduruz. Burada iş yok, ne yapabiliriz. Ailelerimiz orada perişan, biz burada perişanız” diye konuştu. 

Bodrum otogarında bekleyen vatandaşlardan gitmesi zorunlu olanlar için otobüsler kaldırılarak memleketlerine gönderildi. Gitmeleri zorunlu olmayanlar ise ilçede kaldı.