YAŞLI KADIN CİNAYETE Mİ KURBAN GİTTİ'

Bitez beldesinde geçtiğimiz günlerde evinde ölü bulunan ve cesedi hayvanlar tarafından...

YAŞLI KADIN CİNAYETE Mİ KURBAN GİTTİ'
Bitez beldesinde geçtiğimiz günlerde evinde ölü bulunan ve cesedi hayvanlar tarafından yenmiş halde olan Yurdagül Yılankaya'nın evinde polis ve Bodrum Cumhuriyet savcısı inceleme yaptı.

Olayın ardından ölümü şüpheli görülen yaşlı kadının cesedi polis ve savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp kurumuna gönderilmşiti. Dün öğleden sonra saatlerinde İzmir'den getirilen cenaze, Bitez mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze töreninin ardından akşam saatlerinde Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Olay yeri inceleme ekipleri çöp evde inceleme yaptı ve yaşlı kadının evindeki özel eşyalarını delil poşetine topladı.

Ekipler yaklaşık yarım saat süren incelemenin ardından evden ayrıldı. Çalışmalar bugün sabah saatlerinde de devam etti. Bitez belediyesine bağlı temizlik işçileri çöp evde temizlik çalışması yaptı. Olay yeri inceleme ekipleri ise arama çalışmarına devam etti. Evden ise bir miktar eski paranın çıktığı görüldü.

Ekiplerin çalışmalarını çevredeki vatandaşlarda meraklı gözlerle izledi.

İncelemenin neden yapıldığı henüz bir netlik kazanmazken son durum adli tıp kurumundan gelecek sonuçla belli olacak.

-Olay

Bitez beldesi Cumhuriyet Caddesi belediye sokakta bir çöp evde oturan Yurdagül Yılankaya’ın cesedi köpekler tarafından yenilmiş bir halde bulunmuş, mahalle sakinleri etrafa yayılan koku nedeniyle polis ekiplerine haber vermişti. Olay yerine gelen polis ekipleri, kapısı olmayan eve bahçe duvarından geçerek girmiş, çürümüş bir kadın cesedi ile karşılaşmıştı.