SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 17:20:27' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 17:20:27' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=428checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=17 and campaign_id=428update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660295

YATAĞAN'DA BOĞA GÜREŞLERİ YAPILDI...

Yatağan ilçesine bağlı Akgedik Mahallesinde geleneksel boğa güreşleri festivali...

YATAĞAN'DA BOĞA GÜREŞLERİ YAPILDI...
Yatağan ilçesine bağlı Akgedik Mahallesinde geleneksel boğa güreşleri festivali yapıldı.

İlk defa düzenlenen boğa güreşlerine Muğla, Aydın ve Ege Bölgesinin çeşitli yerlerinden yaklaşık 180 boğa katıldı. Sıcak havaya rağmen vatandaşlar güreşlere yoğun ilgi gösterdiler. Boğa güreşlerinde boğası güreşen vatandaşlar heyecandan yerlerinde duramadılar.

Boğası güreşen bir kadının, boğasının güreşi sırasında dua etmesi oldukça ilginç görüntüler oluştururdu. Güreşlerde rakibini yenen boğanın sahibi Nejla Soykan sevinç çığlıkları attı.

Arenalarda sıkça rastlanmayan kadın boğa sahibi Nejla Soykan güreşler hakkında şunları söyledi;
"Ege yöresine ait boğaları güreştiriyoruz. Atadan kalan, insanlarla birlik ve beraberliği özellikle kardeşliği sevgiyi anlatabilmemiz için birlik olabilmemiz için arada bu şekildeki eğlencelerimiz bizim için çok önemli. Her yıl Artvin’den başlayıp Türkiye genelindeki boğa güreşlerine katkıda bulunabildiysek, ne mutlu bize. Yaşadığım sürece bu geleneklerimizin devam etmesi, çocuklarımıza bizden sonraki nesillere geçmesine bir nebzede olsa bunları hatırlatabilirsek ne mutlu bizlere. Babadan aldığımız dedelerden aldığımızı yaşatıyoruz."

Akgedik Mahalle Muhtarı Yaşar Uğur ise organizasyonla ilgili şu ifadeleri kullandı;

"Bu yıl ilkini düzenlediğimiz güreşlere korkarak başladık. Fazla destek olmaz diye düşündük. Gelenek göreneklerimizi yaşatmak için, güreşlerimizi gelecek yıl da en iyi şekilde yapmayı düşünüyoruz. Güreşlerimize yaklaşık 180 adet boğa katılmıştır. Belki daha fazlası var eksiği yok. Amacımız halka hizmet, insanlarımıza hizmet, güreşlerimizin, geleneklerimizin, göreneklerimizin devam etmesi açısından sürdürmeyi düşünüyoruz."

Akşam saatlerine kadar süren güreşler sonunda dereceye girenlere kupa ve çeşitli ödüller verildi.