Yaya Güvenliği İçin Budama Gerekiyor!

Bodrum’da trafiğin en yoğun olduğu ana arter üzerindeki refüjde uzun süredir budanmayan ağaçların dalları, trafikte yaya ve sürüş güvenliğini tehlikeye düşürüyor. 

Yaya Güvenliği İçin Budama Gerekiyor!

Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki orta refüjde bulunan palmiye ağaçlarının dalları uzun bir süredir budanmıyor. Dalları yere kadar sarkan palmiyeler, hem sürücülerin hem de karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayaların görüş açısını önemli oranda kapatıyor. 

Bodrum'un trafik yoğunluğunun en yüksek olduğu arter üzerindeki bölgede, hergün yüzlerce yayanın karşıdan karşıya geçmek için kullandığı refüjün bazı kısımlarında caddeden gelip geçen araçlar dallardan görünmüyor. Yaya güvenliği açısından, ağaçların alt kısmında büyük bir bölümü de kurumaya yüz tutmuş dalların budanması gerekiyor. 

Çevre esnafı da, geçmişten beri Bodrum'daki trafik güvenliği açısından kara noktalardan biri olarak tanımlanan ve her yıl çok sayıda kazanın meydana geldiği cadde üzerinde, vatandaşların güvenliğini tehlikeye düşüren bu durumun yetkililer tarafından bir an önce gözden geçirilmesi gerektiğini dile getiriyorlar.