Yaza Merhaba Sergisi Açıldı

Bodrum’da yaklaşık 70 sanatçının eserlerinin yer aldığı “Yaza merhaba sergisi” düzenlenen törenle açıldı.

Yaza Merhaba Sergisi Açıldı

Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 70 ressamın eserleri, Bodrum’da açılan “Yaza merhaba sergisi” ile Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde görücüye çıktı. Kurdele kesilerek açılışı yapılan sergide müzik dinletisi sunuldu. Farklı tekniklerle yapılan çok sayıda eser, sergiyi ziyaret edenlerin beğenisini kazandı. 

Karma resim sergisini bir eseri ile Aydın’ın Didim ilçesinden katılan Ayten Eryılmaz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Resmim kadını anlatıyor. Uçmak duygusunu yansıtmak için yaptığım bir resim. Çağrışımları soyutlamalardan anlatmaya çalışıyorum. Kendimi bu şekilde ifade ediyorum. Ben aslında Bursalıyım. Pandemi sebebiyle Didim’e taşındım. Çalışmalarımı oradaki atölyemde sürdürüyorum.”

Sulu boya çalışmaları ile sergide yer alan Neşe Gül Ağan Ünal ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı sergilere katıldım. Bu Bodrum’da katıldığım ikinci karma resim sergim. Yaklaşık 15 yıldır sulu boya çalışıyorum. Değişik tekniklerle de çalıştım. Su ile yapıldığı için değişik bir serüven.  Sulu boya, ona uymanızı isteyen bir şey. Bu yolda ağır ağır ilerliyoruz. Bu sergiye 6 tane resimle katıldım.”

Sergi, 10 Haziran tarihine kadar açık kalacak.