YAZAR GÜLŞAH ELİKBANK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Türk edebiyatının son dönemdeki en dikkat çeken yazarlarından biri olan Gülşah Elikbank,...

YAZAR GÜLŞAH ELİKBANK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Türk edebiyatının son dönemdeki en dikkat çeken yazarlarından biri olan Gülşah Elikbank, Bodrum’da öğrencilerle söyleşide biraraya geldi. Elikbank daha sonra “Rüya Takımı Medusa’nın Pusulası” isimli kitabını imzaladı.

Bir dönem Kent TV’de de Kitapkolik isimli programı hazırlayıp sunan ve çocuk kitapları ile pek çok roman ve hikaye kitabı yazan Gülşah Elikbank, Bodrum Marmara Koleji’nde 4 ve 5’inci sınıf öğrenciler ile biraraya gelerek “Rüya Takımı Medusa’nın Pusulası” isimli çocuk kitabının üzerine söyleşi yaptı. Öğrencilerin kitap ile merak ettiği soruları da yanıtlayan Elikbank, onlara yazarlık üzerine tavsiyelerde de bulundu. Öğrencilerin sordukları sorularla kitaba oldukça hakim olduğu görüldü. Elikbank, söyleşi bitiminde kitabını genç okurları için imzaladı.

Söyleşi bitiminde Kent Haber’in de sorularını yanıtlayan Gülşah Elikbank, “Ben Bodrum’da bir yıl yaşadığım için aslında buraya gelmek çok keyifli oldu. Aslında burada uyanmak çok güzel. Bir de çocuk buluşmaları beni ayrıca mutlu ediyor. Onların enerjisi bana da geçiyor, bir yandan da hayal güçleri, mucizelere inanan tarafları beni de biraz saf ve taze tutuyor. Bir de bu kitapla birlikte daha çok kitap okumaya heves etmiş çocuklarla tanıştım. O da tabi bir yazar olarak böyle etkinliklerden benim payıma düşen mutluluk oluyor” dedi.

Çocukların kitaba yoğun ilgisi olduğundan da bahseden yazar Gülşah Elikbank, bunun sebebini ise şöyle anlattı:

“Bir kere fantastik bir macera yazdığım için ve benim de 8 yaşında bir kızım olduğu için aşağı yukarı neleri sevdiklerini biliyorum. Maceradan hoşlanıyorlar, artık çocuklar onlara bir şeyleri dayatan, doğrusu budur diyen, parmak sallayan metinlerden hoşlanmıyorlar, daha çok macerayı seviyorlar. Bu kitapta da o var. Yerebatan Sarnıcı’nda geçiyor, Medusa Efsanesi var. Bir an bile heyecanın kesilmediği bir macera ve üçleme olması sebebiyle devamının geleceğini bildikleri için aslında şu an karakterlerle arkadaş olmuş durumdalar. Bana da ikinci kitabın tarihini yazdıranlar, çıkacağı tarihi not alanlar oldu. Bu herhalde onunla ilgili diye düşünüyorum” dedi.

Elikbank, son olarak “Ben hikayeleri yazarken bu çocuk kitabı olsun, bu yetişkin kitabı olsun diye yola çıkmıyorum. Hikaye onu gerektiriyor. Günebakan üçlemesinde de gençlik hikayesi oldu işin aslına bakarsanız. O yüzden mutlaka yazarım ama şunu yazarım diyebilecek bir durumda değilim. Ama o anki durumla ve beni neyin tetiklediği ile ilgili” diye konuştu.

Etkinlik sonunda yazar Gülşah Elikbank’a Bodrum Marmara Koleji Kurucu Temsilcisi Oya Sakız tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.