Yazı Aratmayan Kasım Havası

Kasım ayının ilk haftasını geride bırakırken Bodrum’da ortalama hava sıcaklıkları 25 derece civarında seyrediyor.

Yazı Aratmayan Kasım Havası

Son yılların en sıcak sonbaharını yaşayan Bodrum ve Türkiye’nin birçok kentinde Ekim ayı sıcaklık rekorları kırılmıştı. Hava sıcaklığı geçen hafta ülke genelinde olduğu gibi Bodrum'da da düşerek birkaç gün mevsim normallerine inmişti. Bölgemizde Kasım ayı da sıcak geçiyor. Kasım'ın ikinci haftasına girdiğimiz şu günlerde sahiller yaz aylarını aratmıyor. Bu hafta sonu itibariyle en yüksek hava sıcaklığı 25 derece, deniz suyu sıcaklığı ise 22 derece ölçüldü. 

Deniz, kum ve güneşin tadını çıkaran yerli ve yabancı turistler ise hallerinden oldukça memnun. Paşatarlası sahilinde güneşlenen Yusuf Yalçın adlı vatandaş, Bodrum'a ilişkin düşüncelerini "Bodrum çok güzel, harika bir yer" sözleriyle dile getirdi. 

İlçede hava sıcaklıklarının hafta boyunca 25 derece dolaylarında olması bekleniyor. 

FETHİYE VE MARMARİS SAHİLLERİ DE HAREKETLİYDİ

Bodrum gibi, Muğla'nın turistik ilçeleri Fethiye ve Marmaris'te de güneşli havayı değerlendirmek isteyenler sahillerde yoğunluk oluşturdu.
  
Hava sıcaklığının 24, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü Fethiye'de, vatandaşlar ve yabancı turistler Belcekız Plajı'nda denize girdi, bazıları da güneşlendi ve sahilde yürüyüş yaptı. Macera tutkunları ise Babadağ Hava Sporları Rekreasyon Merkezinden yamaç paraşütüyle uçuş yaparak, Ölüdeniz'in eşsiz manzarasını havadan izleme fırsatı buldu.
  
Hava sıcaklığının 26 dereceyi bulduğu Marmaris'te de güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar denize girip sahilde aileleriyle vakit geçirdi. Uzunyalı ve İçmeler sahilleriyle Marmaris Belediye Halk Plajı'nda kent sakinleri ve turistler yoğunluk oluşturdu. 
  
Polis ve zabıta ekipleri kentin işlek caddeleri ve sahil bölgelerinde sık sık kontroller yaparak maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına riayet edilmesi uyarısında bulundu.