Yazın Yangın, Kışın Sel Vurdu

Bodrum’un doğusunda etkili olan dün geceki şiddetli yağış sebebiyle bazı ev ve pansiyonların su baskınına maruz kaldığı Mazı’da yaralar sarılıyor.

Yazın Yangın, Kışın Sel Vurdu

Yaz aylarındaki yangınlarda orman varlığı yok olan Mazı, şiddetli yağışlardan en çok etkilenen yerlerden biri olmaya başladı. Akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış, Bodrum’un Mazı Mahallesi’nde su baskınlarına neden oldu. Bazı evlerin girişindeki demir kapıları yağışla sürüklendi.

Yağışla birlikte taşan dere, bölgedeki ev ve pansiyonları etkiledi. Su basan ev ve pansiyonlarda Bodrum Belediyesi ekipleri temizlik çalışması başlattı. Bodrum Kaymakamlığı da selden zarar gören vatandaşların ev ve işyerlerinde hasar tespit çalışmalarına başladı.

Mazı’da yangından önce hiç su baskını yaşamadıklarını dile getiren Siyami Karagöl, “Biz daha önce su baskını ile hiç karşılaşmamıştık. Akşam saatlerinde yağan yağmurla birlikte deredeki su 4-5 metre yükseldi. Evimizi su bastı. İlk bahçeye su doldu, sonra evin içine girdi. Terlikler bile yüzüyordu. Sağ olsunlar Kaymakamlık ve Belediyeden geldiler. Şimdi temizlik çalışması yapılıyor.” dedi.
 
Evi ve deposu su altında kalan Mustafa Semerci ise “Akşam saatlerinde aniden geldi. Apartın yanındaki 5 odamıza su girdi, çamaşırhanemize su girdi.” dedi.

Muhabir: Hamdi Yörür