Yemek Sanayicilerinden Açıklama Geldi!

Bodrum’da bir yemek firmasında kullanım süresi geçmiş et ürünlerinin ele geçirilmesine ilişkin olarak Muğla Yemek Sanayicileri Derneği'nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada bahse konu firmanın dernekleriyle bir ilişkisinin olmadığı ifade edildi.

Yemek Sanayicilerinden Açıklama Geldi!

Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce İlçe genelinde yapılan denetimlerde önceki gün, Turgutreis'te faaliyet gösteren bir yemek firmasının mutfağında, 700 kg civarında son kullanım tarihi geçmiş kanatlı hayvan eti ile kırmızı et ürünü ele geçirilmişti. Ele geçirilen ürünler hayvan sağlığı açısından da güvenilir bulunmadığından, Bodrum Belediyesi Zabıta ve Temizlik ekiplerine teslim edilip gömülerek imha edilmesi sağlandı. İsmi açıklanmayan işletmenin sahibine ise idari para cezası uygulandığı öğrenildi. 

Konunun haber bültenlerinde yer almasının ardından Muğla Yemek Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Canuysal bir açıklama yaparak vatandaşları bu firmalara karşı uyardı. Açıklamasında bahse konu firmanın dernekleriyle ilişkisinin olmadığını sözlerine ekleyen Canuysal şunları söyledi;

“Bodrum İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol ve Denetim personelince yapılan denetimlerde ilçemizde faaliyet gösteren bir yemekçilik firmasının deposunda son kullanma tarihi geçmiş 700 kilogram tavuk eti, hindi eti ve kırmızı et et ele geçirildi. Ekipler tarafından el konulan etler imha edilirken yemek şirketine bin 500 TL ceza kesildi.

Muğla Yemek Sanayicileri Derneği olarak üyemiz firmaların, toplum sağlığı konusunda gerekli tüm hijyen kurallarına her koşulda uydukları gerçeğinden hareketle bu tür merdiven altı firmalarla mücadelemiz sürmektedir. Habere konu firmanın derneğimizle ilişkisi olmadığı gibi, bu tür firmalara karşı dikkatli olmaları konusunda her fırsatta kamuoyunu uyarı görevimizi yerine getireceğiz.

Halkımızın sağlığı ve sağlıklı gıdaya ulaşımı konusunda Muğla Yemek Sanayicileri Derneği olarak gerekli duyarlılığı gösterdiğimiz gibi Tarım İl Müdürlüğünün bu tür firmalara karşı yürüttüğü mücadelede yanlarında olduğumuzu bir kez daha Bodrum halkına duyurmak istiyoruz. Catering hizmetleri ve toplu yemek siparişleriniz için derneğimiz üyesi firmalara güvenebilirsiniz. Dernek üyesi olmayan firmalara itibar etmeyiniz.

Pandemi koşullarında daha çok dikkat etmemiz gereken sağlıklı beslenme konusunda Muğla yemek sanayicileri Derneği olarak her zaman halkımızın yanındayız” dedi.