YENİ BİR TAT KAHVALTILIK LİMON KREMASI

Bodrum'da yaşayan Nimika Ebesek adlı bir vatandaş evinin bahçesinde arta kalan limonları...

YENİ BİR TAT KAHVALTILIK LİMON KREMASI
Bodrum'da yaşayan Nimika Ebesek adlı bir vatandaş evinin bahçesinde arta kalan limonları toplayarak yeni bir tat keşfetti.

Kahvaltılık Limon Kreması adını verdiği yeni tatı Neyzen Tevfik Caddesi'nde açtığı standta kavanozlar halinde satışa sunuyor.

Kahvaltılık limon kremasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle yaz aylarında satışların daha iyi olduğunu söyleyen ve yarattığı yeni lezzet hakkında bilgiler veren Nimika Ebesek, ürünü hakkında şunları söyledi:

"Bu alanda böyle bir tatı başka yapan birini görmedim. Limon, yağ ve şekeri bir çeşit pişirme usulü ile birleştiriyorum. Çok zahmetli bir iş. 5 kavanoz için 8 tam limon kullanıyorum. Kendi evimde yapıyorum. Limon peyniri olarak biliniyor ama ben kahvaltılık limon kreması diyorum. Bahçemde arta kalan limonları toplayarak bu işe başladım. Limonları topladıktan sonra kabuğunu ayırarak suyunu sıkıyorum ve ardından şeker ile karıştırıyorum. İçine yumurta ve tereyağı ekleyip pişiriyorum. Vakumlu kavanozlara koyarak burada satışa sunuyorum. Daha çok kızarmış ekmeklere sürülerek veya keklere sos olarak kullanılıyor" dedi.

Standı ziyaret ederek tadanlar ise limon kremasının çok lezzetli olduğunu söylüyorlar. Daha önce böyle bir tat almadıklarını limon özüne ve limonlu çiz keklere benzediğini söylüyorlar.