Yeni Clio 5 Görücüye Çıktı...

Renault Bölge Bayii, Bodrum Kutay Otomotiv'de Yeni Clio 5’in tanıtımı yapıldı. Otomobil, katılımcıların beğenisini kazandı. 

Yeni Clio 5 Görücüye Çıktı...

Konacık Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Kutay Renault Bayii’nde 14-15-16 Şubat tarihlerinde Renault Yeni Clio 5'in test sürüşü gerçekleştirildi. 15 Şubat Cumartesi günü ise aracın tanıtım lansmanı yapıldı. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinliğe çok sayıda otomobil meraklısı katıldı. 

Etkinlikte bir dans gösterisi sergileyen Secrew Attack Crew isimli grup ise nefes kesti, lansmana renk kattı. Yeni Clio’nun üzerindeki örtü, dansçılar tarafından açıldı. Örtünün açılması sonrası ise katılımcılar aracı yakından inceledi. Otomobil, beğeni kazandı. Etkinlikte ayrıca üzerinde Yeni Clio fotoğrafının olduğu pasta Kutay Otomotiv'in genç patronu Bünyamin Bayhan tarafından kesildi. 

Bodrum Kutay Renault Bayii’nde Satış Müdürü olarak görev yapan Hakan Eraydın, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Yeni Clio, sınıfının en iyi otomobillerinden biri haline geldi. Özellikle Renault markası olarak en güvendiğimiz otomobillerden bir tanesi. Lokomotif otomobilimiz ve göz bebeğimiz. Yeni Clio 5, Clio 4’ün güçlü DNA’sı üzerine inşa edilen çok çok iyi bir otomobil haline geldi. Aynı zamanda 2019 yılında yapılan testlerde en güvenli mini unvanını da alan çok iyi bir otomobil. Yeni Clio, üzerinde kullanılan ekipmanlarla birlikte benzersiz bir deneyim sunmak için, müşterileriyle buluşmak için, hedef kitlesiyle buluşmak için showroomlarımızda bekliyor.”

Yeni Clio’nun yakıt tüketimi hakkında da bilgiler aktaran Hakan Eraydın, şöyle dedi:

“Clio, yakıt tüketimi konusunda her zaman iddialı oldu. Yeni Clio 5 de bu iddiayı aynı şekilde devam ettiriyor. Farklı motor seçeneklerimiz var. Özellikle 1.0 Turbo, düz vites ve otomatik vites seçeneklerini sunuyoruz. 100 kilometrede ortalama 5 litre bir tüketim değerimiz var. 1.0, 100 beygir ve x-tronic şanzımanla beraber hem benzersiz bir sürüş deneyimi sunarken hem de oldukça konforlu bir performans sergileyen bir motorizasyona sahip.”