YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…

Bodrum’da faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarından birisi olan TED Bodrum Koleji,...

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…
Bodrum’da faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarından birisi olan TED Bodrum Koleji, 2015-2016 eğitim öğretim dönemine okul bahçesinde gerçekleştirilen törenle başladı. Bu sene ilk defa lise eğitiminin başlayacak olduğu okulda, liselilere Sanatlar Arası İlişkiler konulu ilk dersi, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu verdi.

Bodrum’da 2015-2016 eğitim öğretim yılına ilk başlayan okul Bodrum TED Koleji oldu. Okul bahçesinde düzenlenen yeni eğitim ve öğretim yılı açılış törenine öğrenciler ve velileri katıldı.

TED Bodrum Koleji Genel Koordinatörü Fırat Asyalı oldukça heyecanlı ve sevinçli olduklarını ifade ederek, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk gününde duygularını şöyle dile getirdi;

“Bugün 2015-2016 Eğitim Öğretim yılımızı açıyoruz. Çok heyecanlıyız, çok sevinçliyiz. Aynı zamanda bu özel günde lisemiz de ilk dersi Sanatlar Arası İlişkiler dersi ile Hamdi Topçuoğlu'nun bizler ile olması bizi daha çok mutlu ediyor. Güçlenen bir okuluz, dördüncü yılımızda okul öncesinden 9. sınıfa kadar geniş bir yelpazade eğitim vermeye devam ediyoruz ve Bodrum'a da değer kattığına inanıyoruz” dedi.

Okulun ilk lise öğrencilerine ilk dersi ise Bodrum Kent Konseyi Başkanı, eğitimci Hamdi Topçuoğlu verdi. "Sanatlar Arası İlişkiler" konulu ilk ders müzik, şiir ve fotoğraflar ile adeta görsel bir şölene dönüştü. Hamdi Topçuoğlu, yaşamından kesitler anlattığı derste, 46 yıllık eğitimcilik hayatının en önemli günlerinden birini yaşadığını ifade ederek, çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Topçuoğlu öncelikle toplumumuzun yaşadığı kaosun biran önce bitmesini dileyerek şöyle konuştu;

"Çocuklarımızın daha güvenli bir şekilde eğitim öğretim içinde olmaları ve kendilerini geleceğe hazırlamalarını diliyorum. Yaşadığımız günler son derece önemli, sorunlu günler. Bu durumun çocuklarımıza ve gençlerimize çok yansımamasını da diliyorum. Bu yıl benim 46. eğitim yılım. Bu eğitim yılının açılışında TED Bodrum Kolejinden böyle bir teklif geldi. Okulun açılış dersini verir misiniz' dediler. Lise bölümü öğrencilerine yılın ilk dersinde ben hitap edeceğim ve onlara Sanatlar Arası İlişkilerden bahsedeceğim. Çünkü sanatını yitiren toplumun geleceğe umutla bakması, barışla bakması mümkün değil. Sanat barıştır, sanat mutluluktur, umuttur. Bu bakımdan çocuklara öncelikle sanat demek istiyorum."

Hamdi Topçuoğlu'nun şiirleri ve besteleriyle adeta bir şölen havasında geçen ilk derste, piyanist Mustafa Köker ile Topçuoğlu’nun aynı zamanda öğrencisi de olan genç solist Meltem Başınhan liseli öğrencilere ve velilere minik bir konser verdi.

Topçuoğlu kamil insan olma yolunda en önemli sorulardan birisi olan “Kendini Bilmek” felsefesini anlatırken, başarının şifresinin bireyin kendini bilmesi ile başlayacağını kaydetti.

Hamdi Topçuoğlu'nun Bodrum esinleri şiirlerinin tipografik yorumlarından oluşan ilginç sergisi de okulda öğrenciler için sergileniyor.