Yeni Hastane, Faaliyete Başladı

Bodrum’da Yeni Devlet Hastanesi, bu sabah itibariyle faaliyete başladı. Hastanede dünyaya gelen ilk bebek Umut Ege oldu.

Yeni Hastane, Faaliyete Başladı

2016 yılında yapımına başlanan Bodrum Devlet Hastanesi’nin yapımı, geçen Ağustos ayında tamamlanmıştı. İlk olarak ağız ve diş sağlığı ünitesi hizmetine başlayan hastane, bu sabah itibariyle tamamen faaliyete girdi. 

Hastanede dünyaya gelen ilk bebek de Tayfun ve Efil Yağcı Kılıç çiftinin Umut Ege isimli bebeği oldu. Çift, ikinci bebeklerini bu sabah yeni hastanede kucaklarına aldılar. 

Sabah saatlerinde açılan hastaneyi Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile MHP İlçe Başkanı Tayyar Şafak ziyaret etti. Hastanedeki imkanlar hakkında açıklamalarda bulunan Gökmen, binanın modern cihazlarla donatıldığını dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“2 yılı biraz daha aşan sürede yüzde 55’lik dilimi bitmiş vaziyetteydi. Pandemi dönemindeki ikinci bir ihale ile geri kalan kısmı tamamlandı. 150 yatak, 56 poliklinik, 40’ın üzerinde yoğun bakım ünitesi ile hizmete başladı. İlk gün olmasına rağmen otoparkla alakalı bir sorunumuz yok. Ona keza çok değerli hocalarımızdan aldığımız bilgilere göre poliklinik ve yatan servisleri ile alakalı herhangi bir sıkıntımız yok. Şu anda acil servis her iki binada da faaliyet gösteriyor. Eski binada 1-2 gün daha faaliyet gösterecek. Bodrum’a böyle bir hizmeti kazandırmamızda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanlığımıza, bölge milletvekillerimize, il başkanımıza ayrı ayrı teşekkür etmemiz gerekiyor. Değerli yönetim kurulu üyelerim de buraya verilmesi gereken her türlü desteği verdiler. Taşınma sürecinde kimisi araçlarını sağladı, kimisi yemeklerini sağladı.”

Eski binanın ağız ve diş hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermesi için girişimlerde bulunacaklarını söyleyen İlçe Başkanı Gökmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, yönetim kurulundan birkaç arkadaşım ile birlikte TBMM’de nöbetçi bakanımız Sayın Sağlık Bakanımızı ziyaret edeceğiz ve eski hastane binasının güçlendirilip Bodrum’a yakışır bir ağız ve diş sağlığı hastanesi halini almasını talep edeceğiz. Bodrum’a gelen yeni hekimlerimizin çoğu görevlerine başladı. Diğerleri de kısa süre içerisinde başlayacak.”