YENİ TAMAMLANAN SAHİL YOLU İLK YAĞMURDA S.O.S. VERDİ!

Turgutreis Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda tamamlanarak hizmete giren sahil ve...

YENİ TAMAMLANAN SAHİL YOLU İLK YAĞMURDA S.O.S. VERDİ!
Turgutreis Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda tamamlanarak hizmete giren sahil ve yol düzenleme çalışması ilk şiddetli yağmurda S.O.S. verdi.

Uzun süre devam etmesi nedeniyle yapım aşamasında tepki toplayan, hizmete girdikten sonra da yolun daralması nedeniyle şikayet konusu olan yol, şimdi de altyapı eksikliği ile gündeme geldi. Turgutreis merkezinden başlayan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda, Bodrum Belediyesi'nce yapılan yol ve sahil düzenleme çalışmasının eksik ve hatalı şekilde yapıldığını iddia eden vatandaşlar, hem yaşananlara hem de yeni tamamlanmış bir projedeki eksikler nedeniyle ortaya çıkan kaynak israfına tepki gösterdiler. Dün geceki yağmurun ardından sahil yolu ile beraber yol kenarındaki bazı evlerin bahçeleri de sular altında kaldı.

Bahçeleri sular altında kalan kimi vatandaşlar, yolun gerekli mühendislik şartlarına uygun olarak yapılamadığını ve altyapı eksikliği olduğunu iddia ederek, yol çalışmaları sırasında da benzer uyarıları belediyeye pek çok kez dilekçe vererek bildirdiklerini söylediler. İlk şiddetli yağmurda yolun su altında kalarak göl olmasından dert yanan Turgutreisliler, altyapı açısından eksik ve hatalı olan düzenleme çalışması nedeniyle yağmurda gelen suyun sağlıklı şekilde denize ulaşamadığını savunarak, yetkililerin soruna acil çözüm bulunmasını istediler.