Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 09:10:08' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 09:10:08' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=392checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=09 and campaign_id=392update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657467

YENİ UYGULAMANIN CADDELERE ETKİLERİ…

Uygulamanın deneme amacıyla başlatılmasının ilk gününde farklı bölgelerdeki esnafın...

YENİ UYGULAMANIN CADDELERE ETKİLERİ…
Uygulamanın deneme amacıyla başlatılmasının ilk gününde farklı bölgelerdeki esnafın iş potansiyeline de farklı etkileri gözlendi.Cevat Şakir Caddesi üzerinde bulunan iş yerleri uygulama nedeniyle avantaj sağlarken,Atatürk caddesinde bulunanlar için durum pek öyle değildi.Uygulamanın başladığı saatten itibaren araçların geçmediği caddede yayalarında ciddi şekilde azaldığı görülen Atatürk Caddesinde bulunan esnaflar uygulamaya tepki gösterdi.

Atatürk Caddesinde otopark hizmeti veren bir esnaf perişan hale geldiklerini ve mağdur olduklarını ifade etti. Belediye Başkanı ve yetkililerin böyle bir karar alırken kendilerine de sorulması gerektiğini söyleyen vatandaş zor durumda olduklarını belirtti.

Yaz aylarında sadece 2 ay boyunca iş yapabildiklerini, bu uygulamadan sonra işlerinin iyice düşeceğini ifade eden otopark esnafı, bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.

Atatürk caddesindeki bazı restoran işletmecileri ise bu uygulamanın kendilerini mağdur ettiğini dile getirdi. Bu aylarda mekanlarına her akşam en 15-20 kişi civarında müşteri geldiğini ancak uygulamanın başladığı ilk geceyi bir masa ile geçirdiklerini söyleyen Restorant sahibi Osman Egeli Kent Haber Mikrofonlarına şunları söyledi:

“Şu anda bir masa vardı onlarda yakında oturan insanlardı az önce kalktılar. Normalde her akşam en az 15-20 kişi geliyordu. Bu akşamı ise bir masa üç kişi ile geçirmek durumundayız. Böyle de devam edecek gibi görünüyor. Bu saatten sonrada bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Bizim müşterimiz dışarıdan rezervasyon ile gelen aracını yakın bir yere park etmek isteyen bir müşteri kitlesi. Bu insanlar şu anda gelmiyor gördüğümüz kadarıyla. Kimseye de taksiye binip gelin diyemem. Bu uygulamayı açıkçası pek anlayamadım. Bu uygulamanın trafiği rahatlatacağını düşünmüyorum. Sanki şehrin bir tarafını izole etmek gibi oldu. Bu uygulamanın Bodrum’un her yerinde uygulanması gerekiyordu. Uygulama böyle giderse dükkanı kapatacağız gibi görünüyor ” dedi.


Cadde de hizmet veren diğer esnaf ve vatandaşlarda duruma tepki gösterdi. Bu uygulamanın böyle yapılmaması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, amaç trafiği rahatlatmak ise bunun polis ekiplerinin denetimleriyle sağlanabileceğini iddia ederek, “Yetkililer gelip halimizi görsün. Bu yolları tekrar açsınlar. Bu uygulama işlerimizi çok etkiledi” diye konuştular.