YENİDEN YÜKSEK HAYSİYET DİVANINDA...

Türk Eczacıları Birliği 40. Olağan Büyük Kongresi, 06 Aralık Pazar günü 09.00-17.00...

YENİDEN YÜKSEK HAYSİYET DİVANINDA...
Türk Eczacıları Birliği 40. Olağan Büyük Kongresi, 06 Aralık Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi.

Yüksek Haysiyet Divanı üyesi olan Bodrumlu eczacı Burak Söğütlü, Çolak'ın listesini delerek yeniden Yüksek Haysiyet Divanı'na seçilmeyi başardı.

Yeniden TEB Başkanlığına aday olan Erdoğan Çolak'ın listesi seçimleri kazandı. Seçimlerde Erdoğan Çolak 181 oy alırken, Harun Kızılay 168 oy aldı. Seçimlerde 335 delegeden 333'ü oy kullanırken, 6 oy ise boş çıktı.

Yüksek Haysiyet Divanı'na bir kez daha seçilen Bodrumlu eczacı Burak Söğütlü, Kent haber'e yaptığı açıklamada, Türk Eczacıları Birliği 40. Olağan Büyük Kongresinin tamamlandığını ifade etti. Kongrede eczacılar için iki listenin yarıştığını anlatan Söğütlü, şunları söyledi:

"Dün itibariyle Türkiye Eczacılar Birliği'nin 40. olağan kongresini tamamladık. Kongrede mesleğimiz için iki liste çalıştı, seçime girdi. Erdoğan Çolak ve Harun Kızılay'ın listeleri seçime girdi. Seçim sonucunda mevcut başkan Erdoğan beyin listesi seçimi kazandı. Benim de dahil olduğum Harun Kızılay beyin listesinden de Harun bey, Kerem bey, Serhat bey ve ben, Erdoğan beyin listelerini delerek yer aldık. Ben önceki dönemde olduğu gibi yeniden Yüksek Haysiyet kurulundaki görevime devam ediyorum. Mesleğimize 7 Aralık itibariyle katkı sağlamaya yüksek haysiyet divanında devam edeceğiz. Tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun diyorum" dedi.