Yerel Siyaset Fazlasıyla Kızıştı!..

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen’e yaptığı basın açıklamasında kullandığı ifadelerden dolayı manevi tazminat davası açacağını, kazandığı parayı da Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayacağını söyledi. CHP İlçe Başkanı Halil Karahan Başkan Aras'a destek açıklaması yaparken, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen bir açıklama daha yayımlayarak hodri meydan dedi...

Yerel Siyaset Fazlasıyla Kızıştı!..

Başkan Ahmet Aras, dün Gezi Olayları'nın 7. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından “"Gezi7Yaşında" etiketiyle yaptığı paylaşımda "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim. Direnenlere ve kaybettiklerimize saygıyla" ifadelerini kullanmıştı. 

Başkan Aras'ın bu paylaşımı sonrası Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, Gezi olayları sırasında çekilmiş ve yasadışı örgütlerin flamaları ile terör örgütü liderinin fotoğraflarının yer aldığı bir fotoğraf ile birlikte bir açıklama yayımlayarak Ahmet Aras’ı vatan hainleri ile birlikte olmakla suçlamıştı. 

“TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM”

Bugün ilçede görev yapan basın mensupları ile çevre konuları gündemiyle planlı bir toplantı yapan Aras’a Gökmen’in ifadeleri soruldu. Aras, bir açıklama yapmayacağını belirterek “Sadece manevi bir tazminat davası açacağım ve o tazminat davasından kazandığım parayı da Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayacağım” dedi. 

CHP’DEN OSMAN GÖKMEN’E SERT YANIT

Gökmen’in açıklaması ile ilgili CHP İlçe Başkanı Halil Karahan da aynı sertlikle ifadelerle yanıt verdi. İlçe Binası önünde partililer ile birlikte bir basın açıklaması yapan Karahan, şu ifadeleri kullandı;

“AKP İlçe Başkanı Sayın Osman Gökmen, Bodrum Halkının oyları ile seçilen Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a yönelik üslubunu ve haddini aşan açıklamaları ile Bodrum siyasi tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Öncelikle Sayın Gökmen atanmış bir ilçe başkanı, belediye başkanımız ise halkın seçtiği bir başkandır. Belediye başkanımızın neyi paylaşacağına, neyi söyleyip söylemeyeceğine AKP İlçe Başkanı karar veremez. AKP ilçe başkanı ilçede korku ve baskı üzerinden hakimiyet kurmaya çalışmaktadır. Nafile çabalardır. Bodrum sevginin, barışın, hoşgörünün başkentidir ve böyle olmaya devam edecektir. 

Habur’da Seyyar mahkemeler kuranlar, Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranlar, vakti zamanında FETÖ’yle mesai yapanlar, devlet kurumlarından T.C’yi kaldıranlar Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın vatanseverliğini tartışamaz.

Anlaşılan AKP ilçe başkanı sıkışmış, siyasi malzeme bulamıyor. Bodrum’daki bu uyum ve çözüm üreten hizmet anlayışı Sayın Gökmen’i rahatsız etmiş. Seçilmiş belediye başkanlarımızı bilgi kirliliğiyle ve yakışıksız üslupla eleştirmesi siyasi nezakete ve Bodrum’un hoşgörü zeminine yakışmamaktadır.

“Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim” Nazım dizeleriyle paylaşım yapan Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’ın sonuna kadar yanındayız” dedi.

CHP’liler, basın toplantısı sonrası Başkan Aras’ı makamında ziyaret etti. 

OSMAN GÖKMEN’DEN BİR AÇIKLAMA DAHA

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen de, Aras ve Karahan’ın bu açıklamaları sonrası, yazılı bir basın açıklaması daha yaparak şunları söyledi;

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne güya ağaçları bahane ederek alenen isyan edenleri ve onu övenleri savunmak, tam da CHP Bodrum İlçe Başkanı Sayın Halil Karahan’a yakışan bir durumdur. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’yi bu zihniyet ne hale getirmiştir. Yazık!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın şahsım hakkında manevi tazminat davası açma kararına da inanılmaz sevindim. Kendisi bir de bu isyan hareketini öven paylaşımını Yüce Türk Adaleti önünde anlatsın, biz de amacını anlayalım. Söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım. Savunulacak hiçbir şeyi olmayanların kendi taraftarlarına şirin gözükmek için böyle çaresiz çabalara girmesi beklenen bir durumdur. Adalet önünde görüşmek üzere Sayın Aras.”