YERLİ TURİSTLER GELMEYE BAŞLADI

Seçimler ve üniversite sınavlarının bitmesinin ardından yerli turistler tatile çıkmaya...

YERLİ TURİSTLER GELMEYE BAŞLADI
Seçimler ve üniversite sınavlarının bitmesinin ardından yerli turistler tatile çıkmaya başladı. Bodrum’da da yerli turist yoğunluğunun geçen haftaya göre artmaya başladığı gözleniyor.

Okulların kapanması, seçim heyecanı ve üniversite sınavlarının bitmesiyle birlikte Bodrum'da yerli turistler yoğunluk oluşturmaya başladı. Mayıs ve Haziran ayında oteller ve turistik tesislerdeki doluluk oranı yüzde 75-80 arasında değişirken, Temmuz ayına girilmesi ile beraber bazı oteller yüzde 80-90 doluluğa ulaştı.

Turizmin gözbebeği Ege'de son 5 yılda ağır darbe yiyen turizmciler, 2018 turizm sezonuna umutla girdi. Okulların tatil olması, Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimin ardından üniversite sınavlarının da bitmesi ile birlikte rezervasyonlar artmaya başladı. Gözde turizm merkezi Bodrum'daki bazı otel ve tatil köylerindeki doluluk oranı da yüzde 80-90’nın üzerine çıktı.

30 yıllık turizmci İsmail Düşmez sezonun hareketli geçtiğini söyleyerek "Turizm sezonu geçen seneye göre çok daha iyi bir durumda. 2017 sezonuna göre bu yıl yüzde 30 bir artış görülüyor. Şu anda bizim otelimiz yüzde 90 oranında dolu ve sezon boyunca otelimizin doluluk oranı yüzde 90'ın üzerinde görülüyor" ifadelerini kullandı.

BODRUM HAK ETTİĞİ NOKTAYA GELİYOR

Rixos Premium Bodrum Oteli Genel Müdürü Mehmet Tulunay ise "Geçen seneye göre bu yıl Avrupalı misafir de olacak. Geçen sene Türk ve Ortadoğulu misafirimiz daha çoktu. Bu sene Pazar değişmeye başladı. Bodrum genelinde ise Belçika, Hollanda, İngiltereli misafirlerde artış var. Bodrum Hak ettiği noktaya gelmeye başladı yeniden" ifadelerini kullandı.

Ambrosia otel yönetim kurulu başkanı Zeynel Kılıç ise Bodrum'da yüzde 60-70 civarında bir artış olduğunu ve ciddi oranda bir artışın görüldüğünü söyledi.

Öte yandan Ege kıyılarının yanı sıra Akdeniz kıyılarında da turist sayısında artış olduğu öğrenildi