Yıkım Çalışmalarını Denetledi...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, yıkımı devam eden bazı projelerde incelemelerde bulundu. 

Yıkım Çalışmalarını Denetledi...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, yıkımı devam eden bazı projelerde incelemelerde bulundu. 

Başkan Aras'ın göreve gelir gelmez başlattığı “Kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği” kapsamında imar planına aykırılıklar bulunduğu tespit edilen binaların yıkım işlemleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gözetiminde mülk sahipleri tarafından sürdürülüyor. 

Bodrum Belediyesi'nin ilçenin doğasına, mimarisine, İmar Kanununa ve Kıyı Kenar Kanununa aykırı yapıların tespit edilmesi ile ilgili çalışmaları devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bodrum’da yaptığı denetimler sonucunda inşaatı durdurulan ve yıkım işlemleri başlatılan projelerle ilgili çalışmalar da sürüyor.


Gündoğan, Yalıkavak ve Gümbet Mahallesi’nde imara ve yapı ruhsatına aykırı uygulamaları nedeniyle haklarında yıkım kararı alınan projelerde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde mal sahipleri tarafından yıkım işlemlerinde sona yaklaşıldı. Yıkım işlemi tamamlanan projelerde hafriyat kaldırma çalışmaları başlatıldı. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras çalışmaları yerinde inceledi. Yıkım çalışmalarının devam ettiği Gümbet Mahallesi’ndeki Le Chic adlı projede sabah saatlerinde incelemelerde bulunan Başkan Ahmet Aras, firma yetkililerinden ve Başkan Yardımcısı Turgay Kaya'dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 

Kaçak yapılaşma ile mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini ifade eden Başkan Aras şunları söyledi:

“Bodrum’un kent mimarisine, dokusuna, kültürüne yakışan iki katlı evlerin görüntüsünü yeniden kazanmaya çalışıyoruz. Bunun için mücadelemizi ara vermeden sürdüreceğiz. Bakanlığın müdahalesi, bizim bu çabamızda elimizi güçlendirdi. Yıkım ve tadilat çalışmaları Belediye ekiplerimizin gözetiminde sürüyor. Bazı yerlerde tamamlanmış durumda” dedi.