Yılmaz Özdil'in Villasında İnceleme!..

Gazeteci Yılmaz Özdil’in Bitez Mahallesi'ndeki Aktur sitesinde, eşi Hülya Özdil adına kayıtlı villa ile ilgili imar usulsüzlükleri bulunduğu iddialarının basında yer alması üzerine harekete geçen Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, Özdil’in evinde inceleme yaptı.

Yılmaz Özdil'in Villasında İnceleme!..

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in AKTUR sitesinde bulunan evinin, parsel kaydırma yöntemiyle evini büyütüldüğü ve İmar Barışı’ndan sonra kaçak inşaat yapıldığı iddialarının Sabah Gazetesi'nde yer almasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı soruşturma başlattı. Bakanlık yetkilileri evin ada parselini inceledi. Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri ise bugün Yılmaz Özdil’in evine gelerek incelemelerde bulundu. Özdil’in evini ve evin yanında bulunan ve kaçak olduğu iddia edilen 2 evi de incelemeye alan ekiplerin, evin alt kısmında bulunan plajı incelemek üzere de kayıt açtığı öğrenildi. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da iddialrın takipçisi olduklarını açıklayarak, sosyal medya hesabından “Bitez-Aktur’da basına konu olan parsel ve mülkle ilgili Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleriyle inceleme yaptım. İnceleme sonuçlanınca kamuoyu tüm detaylarıyla bilgilendirilecektir” açıklamasında bulundu.

Kent Haber'in konuyla ilgili bilgi almak üzere aradığı AKTUR yöneticileri ise basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve bahse konu alanlar ile ilgili herhangi bir usulsüzlük bulunmadığını söyledi.