YİTİK DÜŞLER SERGİSİ AÇILDI

İstanbullu Ressam Yaşar Yıldız'ın 'Yitik Düşler Bodrum' adını verdiği resim sergisi...

YİTİK DÜŞLER SERGİSİ AÇILDI
İstanbullu Ressam Yaşar Yıldız'ın 'Yitik Düşler Bodrum' adını verdiği resim sergisi Tugrutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerin katılımıyla açıldı.

Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ile ressam Yaşar Yıldız serginin açılış kurdelasını birlikte kesti. Yıldız'ın çevremizdeki yerel mekanlardan esinlenerek ve kendine özgü mimarisini eserlerine yansıtarak görselliği ön plana çıkardığı sergisi sanatseverlerin beğenisini kazandı. Sanatçı resimlerinde unutulmaya yüz tutmuş Bodrum'un değerleri olan yel değirmenlerini, eski Bodrum taş evlerini, mavi pencereli Bodrum evlerini ve deve figürlerini eserlerine yansıtmış.

Yağlı boya tekniği kullanılarak yapılan 37 tablodan oluşan sergiyi ilk günde yaklaşık 100 kişi gezdi. Amacının Bodrum'un unutulan değerlerini yeniden hatırlatmak olduğunu söyleyen ressam Yaşar Yıldız sergisiyle ilgili şunları söyledi;

"Sergide yer alan eserlerimde Bodrum ve Milas’ın Beldeleriyle, Mumcular'da bazıları korunabilmiş, bazıları ise korunamamış, atılmaya yüz tutmuş yapı ve yapı detaylarını ele aldım. Biz sanatçılara eserlerimizi sanatseverlerle paylaşma imkanı sağlayan Sayın Şevket Sabancı’ya, Turgutreis Belediyesine, Kültür Merkezi çalışanlarına çok teşekkür ederim” dedi.

13 Nisan tarihine kadar açık kalacak sergi, hafta içi ve Cumartesi günleri ziyaret edilebilecek. Sanatçı sergi süresince saat 17:00 - 18:00 arasında çektiği fotoğraflarla kısa bir belgesel gösterisi de yapacak.