YKS Bodrum'da Yapılsın İstiyorlar!..

Çocukları üniversite sınavına girecek Bodrumlu öğrencilerin velileri, sınavların Muğla yerine ilçede yapılması için ÖSYM Başkanlığına dilekçeler gönderiyor.

YKS Bodrum'da Yapılsın İstiyorlar!..

Bodrum’daki üniversite adayları 27-28 Haziran ayında yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı için Muğla’ya gidecek. İlçedeki farklı okullardaki üniversite adaylarının velileri, koronavirüs tedbirleri nedeniyle ulaşım ve konaklamada sorun yaşayacaklarını ifade ederek ÖSYM Başkanlığına dilekçe gönderdi. Dilekçede sınavın Bodrum’da da yapılması istendi. 

Veliler tarafından imzalanarak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'e hitaben yazılan dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Bizler, Bodrum’da yaşayan 12. Sınıf velileriyiz. YKS sınavları bildiğiniz üzere Muğla’da yapılacak. Ülke olarak yaşadığımız bu zor süreçte gençlerimizin kaygı durumuna, otellerin yarı kapasite ile hizmet vermesiyle ulaşım ve konaklama sorunu eklenmiştir. Bu durum hepimizi olumsuz etkilemektedir. Öncelikle gençlerimizin ve biz ebeveynlerin sağlık, karmaşa ve kaygı durumu göz önüne alınarak ilçemizde fakülte ve tam donanımlı okullarda sınava girebilmeleri için gereğinin yapılmasını ve destekleriniz arz ederiz.”

Sosyal medya hesaplarından tüm velilere çağrı yaparak talebe destek vermeleri istenirken, dilekçeleri kimi velilerin posta yoluyla, kimilerinin de CİMER üzerinden ilettiği öğrenildi.