Yoga ve Sağlıklı Yaşam Festivali Başladı

4 gün sürecek Yoga ve Sağlıklı Yaşam Festivali'nin 2. si sabah saatlerinde başladı.

Yoga ve Sağlıklı Yaşam Festivali Başladı

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Yoga Eğitmeni Menekşe Karaman tarafından organize edilen Yoga Festivali, Trafo Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2’nci kez yapılıyor.

Tüm yoga tutkunlarının ücretsiz bir şekilde katılabildiği festival kapsamında Trafo’da yapılacak etkinliklerin dışında, Kempinski Barbaros Bay Bodrum’da eş zamanlı olarak yoga etkinlikleri yapılacak. Birbirinden önemli eğitmen ve hocaların hazırladıkları ve her yönden yoga ve sağlıklı yaşamı anlatan çalışmalar bu festivalin içinde yer alıyor.

Festivali düzenleyen Menekşe Karaman, festivalle ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Çok mutluyuz. 2. Yoga Festivali’ne katılım çok daha yoğun oldu. İlk dersimizde 40 kişi vardı. Festivalin içeriğinde yoga dersleri ve sağlıklı yaşama dair eğitimler, seminerler var. Sağlığın temelinde denge vardır. Yogada ise duygusal, fiziksel olarak, düşünsel olarak dengede durmak için bir takım hareketler yaparlar. Bunun pratiğini yaptıkları zaman da günlük hayata yansıtabilirler. Böylece sağlıklı yaşam için çok güzel bir adım olur.”

Festivale Bodrum dışından da çok sayıda kişinin katıldığını söyleyen Karaman, “İstanbul’dan, İzmir’den, Fethiye’den katılımlar var. Sabah 08.00’de erken bir saatte başladık. Erken saat olmasına rağmen derste 40 kişi vardı. Bu kadar ilginin olması beni çok mutlu etti. İnsanlar yogayı öğrenmek, uygulamak istiyorlar ve sağlıklı yaşama önem veriyorlar. Festivalimiz 4 gün sürüyor. 28 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edecek. Sabah 08.00’de başlıyoruz, akşam 20.00’da bitiyor” şeklinde konuştu.