YOL ARKADAŞIM-2 BODRUM'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI...

Türk Filmleri Haftası etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini Bedran Güzel'in yaptığı...

YOL ARKADAŞIM-2 BODRUM'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI...
Türk Filmleri Haftası etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini Bedran Güzel'in yaptığı "Yol Arkadaşım 2" filminin tanıtımı yapıldı.

Etkinliğe katılan ünlü oyuncu İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç, 12 Ekim’de vizyona girecek olan “Yol Arkadaşım 2” filmini sinema salonu sahiplerine tanıttı.

Sinema salonuna giren İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç, sineması olan tüm illerden gelen sinema solonu sahiplerinin hepsinin etkinlikte olduklarını duyunca şok oldu. İbrahim Büyükak Türkiye’nin yüzde 90 sinema salonu sahibi buradaymış diyerek “Film yapmak çok zor, bunu izletmekte çok zor. Size de hakikaten ihtiyacımız var. Bazen sinemaya gidiyorum bizim filminiz vizyondayken bir bakıyorum hiçbir yerde afişi yok, Cutout yok olduğunu görüyorum. Sinemacıların rolü çok önemli, bir filmin izlenmesinde de sevilmesinde de rolü çok büyük. Zaten sadece bizim üretmemizle olacak bir iş değil, bu bir birine bağlı büyük bir zincir aslında. Hakikaten bu işte sizin yardımınıza çok ihtiyacımız oluyor. O yüzden biz de buraya size yalvarmaya geldik. Lütfen bizi öne koyarsanız seviniriz. Baktınız salon doldu, yan salonu açsanız” şeklinde konuştu.

Filmin kısa fragmanını ilk kez sinemacılara izleten ikili, ilk reaksiyonları bu salondan aldıklarını söyledi. Sinemacılarla bol bol fotoğraf çektiren ikili daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Filmin çok güzel olduğunu ifade eden İbrahim Büyükak “Filmden beklentilerimiz yüksek ve çok güzel bir film yaptığımıza inanıyorum. İnşallah seyircimizde bizle aynı kanıda olur. İlk filmimiz güzel bir başarı elde etmişti. Biz bu filmde her anlamda ilk filmimizin üzerine çıktığımıza inanıyoruz. Seyircimizde inşallah bu filmi çok beğeneceğini umuyorum” ifadelerini kullandı.

Sinema sahipleri ile buluştuklarını da söyleyen Büyükak “sinema salonu sahiplerine gerekli isteklerimizi ilettik. Taleplerimiz oldu hatta yalvardım arada ve filmimize sahip çıkmalarını söyledim. Onlarda bize güzel bir karşılık verdiler. Çok güzel ve anlamlı bir festival Türk filmleri haftası. Biz filmleri üretiyoruz ama sinemacılar bunları halkla buluşturanlar. Onlarla bir arada olmak bize mutluluk verdi. Bu sektörün çok çok önemli bir parçasıdır sinemacılar” dedi.

Oğuzhan Koç ise vizyona girecek filmleriyle ilgili şöyle konuştu; "Genelde 2’inci filmler 1’incinin üzerine çıkamayan filmlerdir. İbrahim çok güzel bir hikaye buldu, çok da güzel yazdı. Bizde bu hikayeyi seyirciyle buluşturmak için beklemeye gerek olmadığına karar verdik. Hızlı bir şekilde filmi çektik ve çok keyifli olduğunu da gördük. Biz şu an bayağı iyi bir film yaptığımızı düşünüyoruz. Seyircinin ne düşüneceğini yorumlarını merakla bekliyoruz. Gişe rekoru kıracağımıza iddialıyım ama İbrahim daha temkinli konuşmayı seviyor. İzlediğim film beni çok mutlu ve tatmin etti” dedi.