Yollardaki Yaban Domuzlarına Dikkat!

Bodrum’da yola aniden çıkan bir yaban domuzu kazaya neden oldu. Kazada otomobilin çarptığı domuz öldü, 2 araçta ise maddi hasar oluştu. 

Yollardaki  Yaban Domuzlarına Dikkat!

Bodrum’da yola aniden çıkan bir yaban domuzu kazaya neden oldu. Kazada otomobilin çarptığı domuz öldü, 2 araçta ise maddi hasar oluştu. 

Akşam saatlerinde Emin Anter Bulvarı Yokuşbaşı mevkisinde, Torba Kavşağı istikametine doğru seyreden bir otomobil, refüjden aniden yola çıkan bir yaban domuzuna çarptı. Aynı araç bu kazanın hemen ardından aynı istikamette seyir halinde olan başka bir otomobile çarptı. Kazada yaban domuzu ölürken, 2 araçta da maddi hasar meydana geldi.

Kazaya karışan araç sürücüsü Erkan Kara, “Yokuşbaşı ışıklardan Torba Kavşağı istikametine seyrederken ara refüjden aniden yola fırlayan domuz, önce beni sollayan aracın sağ tarafına çarptı, sonra da benim aracımın altına girdi. 88-90 km süratle gidiyorduk. Ben de diğer aracın şoförü de zor durduk. Arkamızdaki araçların dikkati daha büyük bir kazayı engelledi” şeklinde konuştu. 

Sürücülere uyarılarda bulunan Kara, “Yaşadığımız kazanın sonrasında Bodrum Belediyesi Zabıta ekibinin de tesadüfen orada olması şans oldu. Zabıta arkadaşlar trafik güvenliğini sağlayıp, diğer araçta bulunan ve kazanın şokunu yaşayan 3 kişiye müdahale etti. Ben bu güzerhahı sürekli kullanıyorum. Domuzları da yol kenarında son zamanlarda sık sık görmeye başladım. Tüm sürücüler bu duruma dikkat etsinler” ifadelerini kullandı. 

Bir süre trafik akışının aksadığı karayolundan kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından trafik akışı normale döndürüldü.