Yolu Geçip İz'de Kalanlar!

“Yolu Geçip İZ’de Kalanlar” adlı takı sergisi açıldı. 

Yolu Geçip İz'de Kalanlar!

“Yolu Geçip İZ’de Kalanlar” adlı takı sergisi açıldı. 

Cansui Design’ın sahibi ve eğitmen Cansu Türkdoğan Şimşek ile atölye öğrencilerinin gümüş ve altın takılardan oluşan çalışmaları, Osmanlı Tersane Kulesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde açılan “Yolu Geçip İZ’de Kalanlar” adlı sergi ile meraklılarının beğenisine sunuldu. 

Sergide Cansu Türkdoğan Şimşek‘ın “Zam'AN” adlı ilk altın koleksiyonu ile atölye öğrencileri Alev Buharalı’nın “Derinler”, Duygu Yeşilmen‘ın “Hypatia”, Gönül Karazeybek’ın “Tonka Uğur, Yeşim Göktuna’nın “Yeşim ve Kuşlar” isimli koleksiyonları beğeniye sunuldu. Çok sayıda davetlinin katıldığı sergide gümüş ve altın takılar büyük beğeni kazandı. 

Cansu Türkdoğan Şimşek, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Sergimizin adı “Yolu Geçip İZ’de Kalanlar”. Bu ismi koyma sebebimiz; bizim bir atölyemiz var. Cansui Atölye. Orada gümüş eğitimi, kuyumculuk eğitimi veriyorum. Buradaki bütün eserler öğrencilere ait. 4 öğrencimin çalışmaları ve benim altın koleksiyonum var. Sergide yaklaşık 150 eser. Ben 12 yıldır kişiye özel tasarımlar, koleksiyonlar yapıyorum. Yaklaşık 4 yıldır da eğitim veriyorum.”

Sergi, 6 Ağustos tarihine kadar gezilebilir.