YÜCEL ETÜT MERKEZİ 1. YILI ETKİNLİKLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Bodrum Yücel Etüt Merkezi’nde düzenlenen Cumhuriyet’in...

YÜCEL ETÜT MERKEZİ 1. YILI ETKİNLİKLERİ
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Bodrum Yücel Etüt Merkezi’nde düzenlenen Cumhuriyet’in 86. Yılı ve Yücel Etüt Merkezi’nin 1. Yılı nedeniyle veliler ve öğrenciler ile birlikte sohbet toplantısı düzenlendi.
Pedagog Gülhan Karata’ın “Çocuklarımızı Tanıyor muyuz' Başarı’nın sırrı nedir'” konulu toplantıya çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.
“Cumhuriyet’in 86. yılını kutladığımız 29 Ekim’de öğrenciler, velileriyle birlikte Pedagog Gülhan Karata’ın sunumunu yaptığı toplantıda bilgiler alıp anne babalarına sormak istediklerini sordular. Ayrıca çocuklar toplantıda günün anlam ve önemi için hazırladıkları şiir ve yazılarını paylaştılar, öğrenciler 3 ekim dünya çocuk günüydü Yücel Etüt merkezi bu günümüzü hatırladılar bunlarla ilgili çalışmalar yaptık.”
Çocuklar öğretmenlerinin eşliğinde Cumhuriyet’in 86. yılı nedeniyle şarkılar söyleyip gönüllerince eğlendiler.
Özel Bodrum Etüt Merkezi kurucusu Hatice Kent Habere yaptığı açıklamada şunları söyledi.
”Fikri hür irfanı hür vicdanı hür kuşakları yetiştirmek için bu tür etkinlikler yapmak şart.” Cumhuriyet soyut bir sözcük değil bir yaşam biçimi kültürüyle, sanatıyla ,çağdaşlığıyla çocuklarımıza küçük bir etkinlikle çocuklar için soyut olan kavramı yaşam biçimine sokmaya çalıştık.”