YUNUSU KURŞUNLAYARAK ÖLDÜRDÜLER!

Bodrum’da denize giren vatandaşlar, ateşli silahla vurulduğu iddia edilen yunus...

YUNUSU KURŞUNLAYARAK ÖLDÜRDÜLER!
Bodrum’da denize giren vatandaşlar, ateşli silahla vurulduğu iddia edilen yunus ölüsü ile karşılaştı. Vatandaşlar iki metre uzunluğunda 100 kilo ağırlığındaki yunus balığını güçlükle denizden çıkardı.

Ortakent-Yahşi sahilinde denize giren turistler kıyıya 100 metre mesafede ölü bir yunus balığıyla karşılaştı. Bir anda neye uğradıklarını şaşıran tatilciler, 100 kilo ağırlığındaki yunus balığını kıyıya çıkardı. Ölü yunus balığının karın ve kuyruk bölgesinde derin kesikler olduğu görüldü. Yunus balığını denizden çıkaran tatilciler balığın vücudunda kurşun izi olduğunu iddia etti.

Bölgede otel işleten turizmci Yılmaz Algül, “Zannedersem denizde birileri ya zıpkınla, ya da silahla vurdular. Kurşun yarası gibi izler var. Yunus balığını yaraladıkları için denizde 15-20 gün can çekişmiş. Vicdansızlar buna acı çektirdi. Kıyıya yaklaşmış, denizden arkadaşlar çıkardılar. Üzücü bir olay” diye konuştu.

Yetkililer tarafından sahilde yapılan incelemelerin ardından belediye ekipleri yunus balığını araca yükleyerek gömüleceği yere götürdü.