Yürüyen Tuvaller Marinada Sergileniyor

Turgutreis’te lise öğrencilerinin 2’nci dönemde yaptığı 100 resimden oluşan sergi, marinada sergileniyor. 

Yürüyen Tuvaller Marinada Sergileniyor
Turgutreis’te lise öğrencilerinin yaptığı 100 resim, D-Marin'de sergileniyor. 

Turgutreis’te lise öğrencilerinin 2’nci dönemde yaptığı 100 resimden oluşan sergi, marinada sergileniyor. 

Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi Resim Bölümü 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri, her yıl düzenledikleri “Yürüyen Tuvaller” projesi kapsamında, görsel sanatlar öğretmenleri Deniz Kurtaş ve Yasemin Dalman öncülüğünde resimler yaptı. 

100 öğrenci yaptıkları 100 resmi, marşlar eşliğinde ellerinde tutarak D-Marin’e götürdü. Öğrencilerin eserlerle yürümesi çevredeki vatandaşların da ilgisini çekti. Birbirinden güzel 100 resim burada farklı noktalarda sergilenmeye başladı. Etkinlikte bazı öğrenciler de makyaj yaparak Frida Kahlo, Salvador Dali gibi önemli ressamları canlandırdı. 

Görsel Sanatlar Öğretmenleri Deniz Kurtaş, sergi hakkında yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Biz bu serginin adını “Yürüyen Tuvaller” koyduk. Bu sene 3’üncünü yapıyoruz. Öğrencilerimiz okuldan yürüyüp kendi tuvalini taşıyarak, marşlar eşliğinde buraya kadar yürüyor. Sergimizi kapalı bir alanda yapmaktansa halka açık alanda yapmak istedik. Onlar sergi salonlarına giremiyorlarsa biz onların ayağına geliyoruz” dedi.

Frida Kahlo’yu canlandıran Yaren Sarıdağ ile Salvador Dali’yi canlandıran Mutlu adalı isimli öğrenciler ise sergiye tüm Bodrumluları davet etti. 

Sergi, yarın(Cuma) saat 19.00’a kadar açık kalacak.