Yürüyüş ve Çevre Temizliği Yaptılar

Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle yürütülen "Gönül Bağı Gönüllü Ağı" projesi kapsamında, Bodrum BİLSEM öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tarafından Akvaryum Koyu Doğa Yürüyüşü ve Çevre Temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Yürüyüş ve Çevre Temizliği Yaptılar

Gençlerde gönüllülük bilincini geliştirmek ve toplumsal yaşama aktif katılımlarını arttırmanın amaçlandığı proje kapsamında geliştirilen "Bodrum Gönüllü Ağı" mobil uygulaması üzerinden organize olan öğrenci, öğretmen ve veliler, keyifli bir doğa yürüyüşünün sonunda Akvaryum Koyuna ulaştı.

Koyda özellikle plastik ve cam atıkları toplayarak Bodrum Belediyesinin yürüyüşe katılan temizlik görevlisine teslim eden öğrenciler, etkinliğe katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Bodrum BİLSEM müdürü Serkan Öntemel, "Bodrum BİLSEM olarak öğrencilerimizin gelişimini destekleyecek pek çok proje yürütüyoruz, bu proje de onlardan biri. Öğrencilerimizin yaşadıkları çevreye karşı duyarlı olmalarını ve toplumsal hayata katkı sağlayacak faaliyetlere gönüllü olarak katılımlarını arttırmayı hedefliyoruz." dedi.

Proje koordinatörü Psikolojik Danışman Muhammet Gedik ise proje faaliyetleri hakkında bilgi vererek, bu tarz projelerin çocukların kişisel sosyal gelişimine önemli bir katkı sağladığına vurgu yaptı.

Gönül Bağı Gönüllü Ağı Projesi kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler ise şöyle: 

Kitap ve Oyuncak Bağışı, Leleg Yolu Doğa Yürüyüşü ve Çevre Temizliği ve Gönüllü Çocuklar Korosu Konseri.