Zabıta Ekiplerine Sürüş Eğitimi

Bodrum’daki motosikletli zabıta ekiplerine, Bodrum Bölge Trafik tarafından güvenli sürüş eğitimi veriliyor.

Zabıta Ekiplerine Sürüş Eğitimi

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde görev yapan motosikletli zabıta ekiplerine, Bodrum Bölge Trafik Denetleme ve İstasyon Amirliğinde görevli eğitmen Gökhan Genç tarafından güvenli sürüş eğitimi veriliyor. Herodot Kültür Merkezi’nde teorik bilgilerin aktarılması ile başlayan eğitim, yarından itibaren pratik sürüş eğitimi ile devam edecek. 24 Kasım’a kadar sürecek eğitim programı bir gösteri sürüşü ile sona erecek. 

Bodrum Bölge Trafik Amiri Yiğitcan Kerem Gök, yaptığı konuşmada zabıta görevlilerine kazasız belasız başarılı bir eğitim diledi. 

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürü Deniz Özyıldız ise zabıtanın kurs sonunda daha etkin ve verimli bir şekilde görev yapacağını ifade ederek şöyle dedi;

“Zabıta teşkilatı da aynı emniyet ve jandarma gibi bir kolluk kuvveti. Dolayısıyla işlerimizi etkin ve verimli yapabilmemiz için kullandığımız araçlardan biri motosiklet. En önemli şey de Bodrum trafiğinde motosiklet kullanmak. Bodrum trafiği gerçekten yoğun ve meşakkatli bir trafik. Bu yoğun trafikte görevlerimize yetişebilmemiz için motosiklet eğitimi almamız çok önemli. Emniyet Müdürlüğümüzün desteğiyle bunu sağlamış bulunmaktayız. Kurs sonunda sertifika alıp daha etkin ve verimli bir şekilde görev yapmaya devam edeceksiniz.”

Muhabir: Hamdi Yörür