Zabıtadan Dilencilere Operasyon

Bodrum’da çeşitli noktalarda dilencilik yapan şahıslar, zabıta ekiplerince yakalandı.

Zabıtadan Dilencilere Operasyon

İlçede halkın vicdani duygularını sömürerek dilencilik yapan şahısların önüne geçilemiyor. Özellikle vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde ve trafik ışıklarının toplanan dilenciler, zaman zaman yakalansa da bir süre sonra yine aynı eyleme devam ediyorlar. 

Dilenciler, vatandaşların vicdani duygularını sömürürken buna çocuklarını alet etmekten de geri durmuyor. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilik yapan şahıslara bir operasyon daha gerçekleştirerek haklarında işlem yaptı, ilçe dışına gönderdi. 

Bodrum Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Küçük yaştaki çocukları da kullanarak, halkımızın vicdanı ve dini duygularını sömüren; kavşaklarda, market önlerinde ve vatandaşların yoğun olduğu noktalarda dilencilik yapan şahıslar Zabıta Müdürlüğümüze bağlı sivil ekiplerimiz tarafından tespit edildikten sonra resmi ekiplerce yakalandı. Haklarında idare işlem uygulanan şahıslar ilçe dışına gönderildi. Kıymetli halkımızından, bu gibi kişilere taviz verilmemesini rica ediyoruz.” dedi. 

Öte yandan özellikle Bodrum merkezde itfaiye kavşağındaki bimekan şahıslar da vatandaşların tepkisini çekiyor. Kavşakta sürücülerin önüne çıkıp para isteyen kişilere de yaptırım uygulanmasını gerektiğini ifade eden vatandaşlar “Kavşaklarda şarap parası istemek için sürücülerin önüne aniden çıkan kişilere de yaptırım uygulanmalı. Bu akşam Gümbet Kavşağı’nda tamda yeşil ışık yanarken aracımızın önüne biri çıktı kontrollü olmasaydık kaza yapacaktık. Kendi hayatlarını hiçe sayabilirler başkalarının hayatını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok. Bu kişiler içinde muhakkak bir çalışma yapılmalı.” talebinde bulundu.