Zehirleme Olaylarında Vatandaşa Çağrı

Muğla Barosu avukatlarından Arzu Ayyıldız, Bodrum’da sahipli – sahipsiz ayrımı gözetmeden hayvanlara karşı işlenen tüm suçlarda idari para cezasının uygulanmaya başlandığını söyleyerek, vatandaşların zehirleme vakalarını somut kanıtlarla delillendirip kendilerine bildirmelerini istedi.

Zehirleme Olaylarında Vatandaşa Çağrı

 İlçede son dönemlerde artan zehirleme vakaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Avukatı Arzu Ayyıldız, son dönemlerde Bodrum’da meydana gelen hayvan ölümleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

“5-6 Yaşlarındaki Bir Çocuk Zehirden Etkilendi” 

Bodrum’da geçtiğimiz günlerde Kumköy ve Cumhuriyet mahallelerindeki kedi katliamlarının üzerine Bitez’de de 10 kedinin öldürüldüğü hatırlatan Ayyıldız, Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşanan zehirleme olayının akabinde 5-6 yaşlarındaki bir çocuğun rahatsızlandığını ve bu rahatsızlığın zehirden kaynaklı olduğunu düşündüklerini söyledi. 

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın talimatıyla ilçedeki hem sahipli hem de sahipsiz hayvanlara karşı işlenen suçlarda idari para cezasının kesilmeye başlandığını dile getirerek Kaymakam Bayar ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Durmuş Çakır’a teşekkür eden Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Avukatı Arzu Ayyıldız, şu sözlere yer verdi:

“Sevindirici bir gelişme oldu. Bodrum Kaymakamımızla bir görüşme yaptık. Eskiden yalnızca uygulamada sahipli hayvanlar karşı işlenen suçlara karşı idari para cezası kesiliyordu fakat şimdi artık sahipli sahipsiz hayvan ayrımı yapılmadan idari para cezaları kesilmeye başlandı. Fakat somut olarak delillendirilmesi lazım, bu sebeple vatandaşlarımızdan rica ediyoruz somut olarak delillendirip bize göndersinler. Hayvana karşı uygulanan her türlü şiddete cezai yaptırım uygulayacağız.”

Muhabir: Hamdi Yörür