ZEKİ MÜREN SANAT MÜZESİNE ZİYARETÇİ AKINI

Hayatının son yıllarını Bodrum'da geçiren Ünlü Sanatçı Zeki Müren'in 2000 yılında...

ZEKİ MÜREN SANAT MÜZESİNE ZİYARETÇİ AKINI
Hayatının son yıllarını Bodrum'da geçiren Ünlü Sanatçı Zeki Müren'in 2000 yılında müze olan evi ziyaretçi akınına uğruyor.

Müzeyi 2012 yılında 53 bin 420 kişi ziyaret etti. Müzede Zeki Müren'in eşyaları, sahne kostümleri, kendi yaptığı tabloları, aldığı ödüller ve yaşamına dair pek çok sergileniyor.

Müzenin bahçesinde bulunan sanatçının dev heykeline ve klasik otomobiline ise ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği ifade edildi.

Bodrum Zeki Müren Sanat Müzesinde görevli Eda Dıngıl, müzeyi bu sene 53 bin 420 kişinin ziyaret ettiğini bildirdi. Dıngıl, müzeyi genel olarak yerli turistlerin ziyaret ettiğine işaret ederek, ''Ziyaretçi sayısı yerli ziyaretçilerimize ait. Bu sene genel olarak 53 bin 420 civarında kişi ziyaret etti. Bu tamamen yerli ziyaretçilerimizin sayısıdır'' dedi.

Zeki Müren Sanat Müzesi'nin bu kadar çok ziyaretçi ağırlamasından ve Muğla genelinde en çok ziyaretçi sayısına sahip müzeler arasında olmasından mutlu olduklarını ifade eden Dıngıl, şöyle konuştu:

''Bizim duyduğumuz kadarıyla Muğla'nın en büyük ziyaretçi alan Müzesi olarak biliyoruz. Ziyaretçi sayımızda sıkıntı yok. Yerli ziyaretçiye yönelik olduğumuz için ramazan ayında genelde artıyor. Gelen ziyaretçiler burayı çocuklarına tanıtıyor. Buraya her yaştan kişiler gelip geziyor'' dedi.

Müzeyi gezen ziyaretçilerin ilgisini en çok Müren'in yaptığı tablolar ve kıyafetlerinin çektiğini anlatan Dıngıl sözlerini şöyle noktaladı;

“Çünkü kıyafetlerinin tasarımlarını kendisi yaptığı için en çok ilgi çekiyor. Müze duvarlarında Zeki Müren'in yaptığı tablolar var. Öğrencilik yıllarında yaptığı tablolar var, onları merak ediyorlar ve saatlerce müzemizde kalarak Zeki Müren'in müziğini dinleyen kişiler oluyor'' diye konuştu.