Zeki Müren, Vefat Yıldönümünde Anıldı

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren, vefatının 24’üncü yılında çok sevdiği Bodrum’da düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Zeki Müren, Vefat Yıldönümünde Anıldı

Tüm mal varlığını Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı’na bağışlayan Sanat Güneşi Zeki Müren anısına Bodrum’da uzun yıllar yaşadığı ve vefatından sonra da Kültür Bakanlığı tarafından müzeye dönüştürülen evinde bir anma programı gerçekleştirildi. 

Zeki Müren Müzesi’nde gerçekleştirilen programda merhum sanatçının anısına mevlit okutuldu, Sanat Güneşi için dualar edildi. Mevlit programı esnasında sanatçının müzeye dönüştürülen evi covid-19 tedbirleri kapsamında ziyarete kapatıldı. 

Zeki Müren Sanat Müzesi’nde ise her sene halka açık olarak okutulan mevlit, bu sene halka kapalı olarak, Bodrum Belediyesi, TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfının web sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan link üzerinden canlı olarak yayımlandı.

Program öncesinde ve sonrasında ise Zeki Müren Müzesi ziyaretçi akınına uğradı. Müzeyi gezenler, duygu dolu anlar yaşadı. 

Müzeyi ziyaret eden vatandaşlar, yaptıkları açıklamada “Çok üzücü bir gün, onu anmak için geldik. Müziğe olan sevgisini anmak için buradayız. Bir daha Türkiye’ye böyle bir sanatçı gelmez. Her zaman sevgiyle saygıyla anacağız” dediler. 

Diğer senelerden farklı olarak bu sene tüm dünyanın gündeminde olan covid-19 salgını sebebiyle halkın sağlığını riske atmamak maksadıyla Bodrum’da halka açık konser organizasyonu yapılmadı.