Zeybekoğlu'ndan Çakıcı'ya Sert Tepki!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı mektupla kendisini tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da yayınladığı basın açıklamasıyla Çakıcı'ya tepki gösterdi.

Zeybekoğlu'ndan Çakıcı'ya Sert Tepki!

Son infaz düzenlemesiyle 16 Nisan'da cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mektupla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit içerikli bir mektup paylaştı. Çakıcı mektupta Kılıçdaroğlu'nu "Akıllı ol" diye tehdit etti. Muhalefet kanadını ayağa kaldıran bu tehdit sonrası Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik aracılığıyla Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da yayınladığı yazılı bir basın açıklamasıyla Çakıcı'nın açıklamalarına tepki gösterdi. Zeybekoğlu, "Mafya Bozuntuları Bu Ülkenin Geleceğinde Söz Sahibi Olamayacak, İzin Vermeyeceğiz!" başlıklı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün yurttaşlarının huzur ve barış içinde yaşamasının sigortasıdır. Tek Adam Rejimi, Susurluk'ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine yeniden ihtiyaç duyuyor. Bu bir acziyettir. İktidarını gerginlik, hakaret, tehdit ile sürdürmeye çalışanlar; şimdi de dün "Yezit" dediğine, bugün "Efendim" diyen mafya bozuntularının, ağzıyla partimizin Genel Başkanı, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit etme cüreti gösteriyorlar. Emperyalizme karşı yedi düvele karşı savaş vermiş bir partinin, bir mafya bozuntusunun saçtığı salyalardan korkacağını düşünenler, ne tarih bilincine, ne siyasal zekaya ne de yurt sevgisine sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi, mevcut mafya düzenine son verecek kararlılığa, iradeye ve cesarete sahiptir. 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizde belirttiğimiz gibi toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir. Hukuk devleti anlayışını dinamitleyen, bu acziyet gösterilerine karşı Cumhuriyet Savcıları'nı göreve çağırıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu onurumuzdur. Dahili veya harici bedbahtlarımız olursa gözümüzü budaktan sakınmayacağımızı herkes bilmelidir."