SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 17:45:44' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 17:45:44' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=453checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=17 and campaign_id=453update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660300

Zeytin Çiçeği Festivali Gerçekleştirildi

Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Zeytin Çiçeği Festivali” Yalıçiftlik'te gerçekleştirildi. ..

Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Zeytin Çiçeği Festivali”, Yalıçiftlik'te gerçekleştirildi. 

Yalıçiftlik Mahallesi’ndeki Yalı Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, aralarında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da olduğu çok sayıda kişi katıldı. Festivalde çoğunluğunu Bodrum’daki üreticilerin oluşturduğu vatandaşlar, çok sayıda stant açtı. 

Stantlarda üreticilerin bahçelerinde ürettikleri ürünlerin yanı sıra, takı tasarım gibi el emeği ürünler de satışa sunuldu. Kimi vatandaşlar da festival alanında pişirdiği börekleri sundu. 

Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fahrettin Doğan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, Bodrum’daki çiftçilere tarım ve hayvancılık ile ilgili verdikleri eğitimin ardından böyle bir festival gerçekleştirdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“Çiftçilerimizin kendi ürettikleri ürünleri satabilmesi, ekonomik değer kazandırılması amacıyla bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Burada ayrıca atık zeytinyağından sabun üretilmesi gibi konularda eğitim verdik. Hayvanların bakımı konusunda eğitim, hayvanlarda ve bitkilerdeki hastalıklarla mücadele gibi eğitimler de verdik. Bu festivalimizi gün olarak planladık. Yarın da burada olmayı planlıyoruz.”

Festivalde Yalıçiftlik çocuklarının el becerilerini geliştirmek amacıyla kurulan “Etkin Çocuklar Kulübü” de stant açarak yaptıkları resim ve seramik çalışmalarını sergiledi. Çocukların Resim ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Özlem Günal, kulüple ilgili şunları söyledi:

“Bu atölye bizim Yalıçiftlik çocukları için kurduğumuz bir atölye. Biz atölyede sanat etkinlikleri yapmayı planladık. Onun için bu atölyeyi kurduk. Çocuklar da burada gördüğünüz resimleri, seramikleri yaptılar. Bu kulüpte çocukların el becerilerini geliştirmek amaçlı çalışmalar yapıyoruz. Biraz da yoğun derslerin arasında rahatlamalarını sağlıyoruz.”

KUZUGÖBEĞİ MANTARININ KİLOSU 150 LİRA!

Festivalde ilaç sanayinde de kullanılan ve kilosu 150 TL’den satılan kuzugöbeği mantarı da stantlarda yerini aldı. Kuzugöbeğini Menteşe Yaraş’tan topladığını ifade eden stant sahibi, “Bu çok zor bulunuyor. Altın değerinde. Yaş haldeki kilosu 150 TL. Kurusu 400 TL.” şeklinde konuştu. 

Renkli görüntülere sahne olan festival, akşam saatlerine kadar devam etti.