ZEYYAT MANDALİNCİ İLKOKULU'NDA YANGIN TATBİKATI

Zeyyat Mandalinci İlkokulu'nda yangın tatbikatı düzenlendi. İtfaiyeci kıyafeti giyen...

ZEYYAT MANDALİNCİ İLKOKULU'NDA YANGIN TATBİKATI
Zeyyat Mandalinci İlkokulu'nda yangın tatbikatı düzenlendi. İtfaiyeci kıyafeti giyen öğrenciler, yakılan ateşe müdahale ederek uygulamalı olarak yangın söndürme tüpü kullanmayı öğrendi.

Turgutreis Mahallesi'ndeki Zeyyat Mandalinci İlkokulu bahçesinde düzenlenen yangın tatbikatına, Bodrum Belediyesi İtfaiye Amiri Zekeriya Bayırlı ve itfaiye erleri ile okulun öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Öğrencilere ilk olarak olası bir yangında ne yapmaları gerektiği, bulundukları binayı nasıl terk edecekleri, kimyasal madde yangını, mutfak tüpü yangını ve yangın söndürme teknikleri gibi konularda teorik bilgiler verildi. Ardından temsili yangın alarmı verilerek öğrencilerin en kısa sürede okul binasını boşaltarak, bahçeye çıkmaları sağlandı. Ardından okul bahçesinde ateş yakılıp, yanmaz itfaiyeci kıyafetleri giydirilen öğrencilere, uygulamalı olarak yangın söndürme tüpü kullanılması öğretildi.

Tatbikat sonunda bir açıklama yapan Zeyyat Mandalinci İlkokulu Müdürü Ahmet Özşeker, Okulumuzda öğretmenlerimiz ile yaptığımız toplantı sonrasında yangın tatbikatı yapmaya karar verdik. İtfaiye Müdürlüğümüze müracaat ettik, kabul edildi. Bugün de tatbikatımızı gerçekleştirdik. Yangına yediden yetmişe tüm halkımızın çocuklarımızın yetişkinlerimizin her an hazırlıklı ve bilinçli olması gerektiğine inanıyoruz. Her geçen bir saniye bir insan canına mal olabilir. O nedenle tatbikat çok yararlı oldu dedi.