1 Yıl Bodrum'da Çalışacak...

Muğla Büyükşehir Belediyesi kurduğu mobil konkasör şantiyesiyle, inşaat atıklarını geri dönüşümde kullanarak asfalt yapımında kullanılıyor. Büyükşehir Belediyesi ürettiği malzemeler ile bugüne kadar 81 km yol yaparken 8 milyon 228 bin 297 TL kar elde etti. Önümüzdeki günlerde Bodrum'a gelerek 1 yıl ilçede kalacak olan mobil konkasör ile Bodrum’da 200 bin metreküp geri dönüşüm sağlanacak...

1 Yıl Bodrum'da Çalışacak...

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan 2 konkasör ile birlikte il genelinde yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan hafriyat malzemelerini, dolgu ve asfalt malzemesi haline getiriyor. Üretilen bu malzeme yine büyükşehir belediyesi tarafından İl genelinde yapımı süren yol çalışmalarında kullanılıyor.

Mobil konkasör şantiyesiyle 2018 yılından bu güne kadar yaklaşık 260 bin ton inşaat atığının geri dönüşümünü sağlayarak 8 Milyon 228 Bin 297 TL tasarruf sağladı. Büyükşehir Belediyesi geri dönüşümünü sağladığı malzemelerle 81 kilometre yol asfaltlama çalışması yaptı.  

Muğla Büyükşehir Belediyesine ait mobil konkasör şantiyesi Menteşe’den sonra Bodrum’a geliyor. Bir yıl boyunca Bodrum’da kalacak olan mobil konkasör yaklaşık 200 bin metreküp geri dönüşüm sağlaması hedefleniyor.