Sıkı Durun; Bitez'de Görüntülendi!..

Bodrum’da bir vatandaş tarafından görülen ve uzaktan bakınca oldukça iri cüsseli kedigillerden bir tür olduğu tahmin edilen hayvan, merak uyandırdı.

Sıkı Durun; Bitez'de Görüntülendi!..

Bitez Mahallesi Muhtarlar Caddesi civarındaki tepeye ağaç sulamak için giden Turgay Gelmez adlı vatandaş, yaklaşık 300 metre uzaklıktaki karşı tepede, büyük kedigillere benzeyen siyah bir hayvan gördü. Tepede kayaların arasında dolaşan hayvanı cep telefonu kamerası ile kayıt altına alan vatandaş, hayvanın kedi veya köpek olmadığını dile getiriyor. 

Kent Haber’e bir açıklama yapan Turgay Gelmez, “Biz Bitez’de daha önce diktiğimiz ağaçları sulamaya gitmiştik. Kayaların arasında dolanan bir hayvanı gördüm. Hayvan kedi veya köpeğe benzemiyor. Zaten kedi olsa o mesafeden görünmez. Kocaman bir hayvandı. Jaguar olduğunu tahmin ediyorum. Bölgedeki bir evden kaçmış olabilir. Hayvan kayaların arasında gezerken bölgedeki kuşlar da büyük bir gürültüyle ötüyordu” dedi.  

YETKİLİLER HAREKETE GEÇİYOR...

İlginç gözlemin Kent Haber bültenlerinde yer almasının ardından, konuyla ilgili kurumlar da harekete geçti. Hayvanı görüntüleyen Gelmez, kendisini arayan birçok değişik kurumdan yetkililerin bilgi aldığını belirterek "Tüm Türkiye beni arıyor. Tüm resmi kuruluşlar aklınıza kim geliyorsa, bakanlık dahil. Bu saate kadar çok kişi aradı Muğla tabiat koruma, Ankara müdürlükleri, hayvan koruma dernekleri, daha niceleri. Yarın yetkililer geliyor, sahada inceleme yapılacak ve fotokapanlar kurulacak, saha koruma altına alınacakmış" dedi.

Uzmanların ilk değerlendirmesinde yabani hayvanın nesli tükendiği tahmin edilen Anadolu Parsı(siyah melanistik bir pars) olabileceği öğrenildi.