10 ÖĞRENCİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Muğla, İzmir ve Adana'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Muğla Üniversitesi’ndeki...

10 ÖĞRENCİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Muğla, İzmir ve Adana'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Muğla Üniversitesi’ndeki arkadaşlarına uyuşturucu temin ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 10 öğrenci, adli makamlara sevk edildi.
Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen ve ''Kıvılcım'' adı verilen operasyonda Aydın, İzmir, Adana ve Gaziantep'ten temin ettikleri uyuşturucuları üniversite öğrencisi arkadaşlarına sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan Muğla Üniversitesi öğrencisi 10 kişi hakim karşısına çıkartıldı.
Polis ekipleri 9 Nisan'da, Muğla, İzmir ve Adana'da 20 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda, Muğla Üniversitesi öğrencisi oldukları belirtilen 9 kişi, Aydın, İzmir, Adana ve Gaziantep'ten temin ettikleri uyuşturucuları üniversite öğrencisi arkadaşlarına sattıkları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Soruşturmayı genişleten ekipler daha sonra 1 kişiyi daha gözaltına almıştı. Operasyon kapsamında, Muğla Üniversitesinde eğitim gören 37 öğrencinin de ''uyuşturucu kullandıkları iddiası'' doğrultusunda ifadeleri alınmıştı.