12 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

Bodrum’da dün gece akraba 2 grup arasında çıkan ve 1’i ağır 4 kişi yaralandığı olayla ilgili gözaltına alınan 12 kişi adliyeye sevk edildi.

12 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

Olay, dün akşam saatlerinde Gümbet Mahallesi’nde meydana geldi. Bir süre önce Kars’tan Bodrum’a çalışmak için gelen ve aralarında bir süredir husumet bulunan 16 yaşındaki M.K. ile 17 yaşındaki F.K. isimli amca çocuğu iki genç, kahvede karşılaşıp tartıştı. 

AKRABALARININ YAŞADIĞI KOĞUŞU BASTILAR

Tartışma sonrası 17 yaşındaki F.K. ile ağabeyi 27 yaşındaki Fesih K., Ayaz Caddesi üzerinde yakın akrabalarının kaldığı işçi koğuşuna sığındı. Sosyal medyadan da devam ettiği öğrenilen tartışma sonrası, yine akrabaları olan karşı grup toplanıp Ayaz Caddesi’ndeki koğuşu bastı. 

Kalabalık grubun birbirine girdiği kavgada, bıçak, taş, sopa ve sandalyeler kullanıldı, ortalık adeta savaş alanına döndü. Olayda Erhan K. ve Nejmettin K. bıçakla, Fesih K. ve Erkan K. darp edilerek yaralandı. 

Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Ağır şekilde yaralanan ve hayati tehlikesi devam eden Erhan K. ile Nejmettin K.’nın hastanedeki tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tedavileri tamamlanan Fesih K. ve Erkan K. ile 17 yaşındaki F.K.,M.K., C.K.,  B.K., E.K. M.K. ile akrabaları T.K, M.Z.K., 16 yaşındaki M.K. ve A.K. gözaltına alındı. Olayda kullanıldığı tespit edilen 2 bıçak da ele geçirildi. 

BIÇAKLADIĞINI İTİRAF ETTİ

Şahıslardan 17 yaşındaki F.K., ağır yaralı Erhan K.’yı kendisinin bıçakladığını kabul ettiği, bıçakla yaralanan Nejmettin K.’nın ise kendisini 16 yaşındaki M.K.’nın bıçakladığını ifade ettiği öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, farklı zamanlarda adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri devam ediyor.